SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image i Spidercam zaczynają współpracę w zakresie rozszerzonej rzeczywistości

Firmy Platige Image i Spidercam połączyły siły, by pracować nad fotorealistycznymi rozwiązaniami rozszerzonej rzeczywistości. Mają one znaleźć zastosowanie do celów broadcastingowych i storytellingowych.

Article

- Od dłuższego czasu obserwowaliśmy z zainteresowaniem rozwiązania dostarczane przez Spidercam, a wreszcie w zeszłym roku doszło do współpracy. Jej efekty były tak satysfakcjonujące, że zdecydowaliśmy się na podjęcie wspólnych działań badawczo-rozwojowych - wyjaśnia Marek Jankowski, head of broadcast w Platige Image.

Jan Peters, CEO Spidercam, mówi, że kierowana przez niego firma jest pod wrażeniem szybkości z jaką Platige realizuje kreatywne i skomplikowane technicznie projekty.  - Prace integracyjne zostały wykonane w ciągu kilku dni, a wyniki przyniosły fantastyczne efekty. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy graficzny storytelling na zupełnie innym poziomie – kończy Jan Peters.

Platige Image od ponad 20 lat specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań obejmujących produkcje graficzne, animacje 3D oraz wirtualne scenografie telewizyjne.  - Nowa technologia to nowe możliwości. Współpraca ze Spidercam otwiera nowy rozdział dla Platige Broadcast, który pozwoli w pełni rozwinąć potencjał twórczy tego zespołu i stworzyć nową jakość doświadczeń, jakie zaoferujemy widzom. Zawarte porozumienie wzmocni pozycję Platige na światowym rynku rozrywki - zaznacza Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji. Od ponad 20 lat specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt.

W trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 37 proc. do 22,39 mln zł oraz 814 tys. zł zysku netto (wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej). - Wzrost przychodów i poprawę marż zawdzięczamy dobrze zdywersyfikowanemu portfelowi projektów i kontroli kosztów projektowych - komentował Karol Żbikowski.

Na początku lutego br. Platige Image zdobyło cztery nagrody Vega Digital Awards: za trailer gry "Metro Exodus" w kategorii: Animacja, Gra oraz Efekty wizualne oraz drugie miejsce w kategorii Reżyseria. Wcześniej już "Artyom's Nightmare", inna produkcja studia, była nagradzana na festiwalach Animago i Ciclope.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image i Spidercam zaczynają współpracę w zakresie rozszerzonej rzeczywistości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl