SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image otwiera własne studio Motion Capture

Studio produkcji i postprodukcji Platige Image otwiera studio z technologią Motion Capture. W nowo otwartej przestrzeni będą realizowane studio  do projektów takich jak np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game czy filmy animowane.

Article

Cechą wyróżniającą studio motion capture (MoCap) jest przede wszystkim jego wielkość. Wymiary 20m x 13m oraz 8m wysokości umożliwiają realizację scen z nawet kilkunastoma postaciami jednocześnie (body performance) lub 4 aktorami w przypadku full performance capture: body capture, face capture i fingers capture.

Na specyfikę studia składają się cztery, w pełni bezprzewodowe referencje wideo z autofocusem, stabilizacją i zakresem ogniskowej od 25 do 380mm, będące jednocześnie wirtualnymi kamerami z pełną synchronizacją zmiany ogniskowej pomiędzy kamerą referencyjną, a kamerą wirtualną. Platige korzysta również z własnego rozwiązania do budowania elementów scenografii, co daje prawie nieograniczone możliwości aranżowania wnętrza na potrzeby projektu.

Tak skonfigurowane studio sprawia, że jedynym potencjalnym ograniczeniem są wyłącznie sceny wymagające filmowania w otwartej przestrzeni.

– W nowo powstałym studio będziemy realizować zarówno nagrania do projektów wewnętrznych, wykonywanych w całości w Platige, np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game, ale także projekty stricte mocapowe, czyli wymagające nagrania wyłącznie ruchów postaci i aktorów, które będą dostarczane klientom w postaci surowych lub wyczyszczonych danych z sesji – mówi Elżbieta Trosińska, Mocap producer w Platige Image.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi studio pozwala na równoczesną realizację kilku projektów.

Co to jest motion capture?

Motion capture to komputerowa technologia przechwytywania ruchu aktora czy też poruszanego rekwizytu, a nawet kamer, oznaczonych markerami. Markery to punkty w postaci kulek, pokryte specjalnym odblaskowym materiałem. Są one mocowane są na rzep bądź taśmę na nagrywanym, ruchomym obiekcie. Kamery posiadają szereg diod, emitujących światło podczerwone, które zostaje odbite od markerów. Taka technologia pozwala na obliczania położenia markera w przestrzeni trójwymiarowej i przełożenie ich na zapis cyfrowy.

Motion capture cechuje się większą naturalnością i wysokim realizmem, jednak dużą rolę w tym procesie odgrywają specjalnie przygotowani aktorzy oraz technicy odpowiedzialni za sprawą realizację całego procesu filmowania.

Dołącz do dyskusji: Platige Image otwiera własne studio Motion Capture

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl