SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image: 25,9 mln zł przychodów i 0,5 mln zł straty w III kwartale br.

Grupa Kapitałowa Platige Image (należą do niej m.in. Dobro, Platige Image, Platige Films) miała na koniec III kwartału br. 25,9 mln zł przychodów. Były wyższe w porównaniu do tego samego okresu roku ub. o 16 proc. Spółka zanotowała w tym okresie stratę netto w wysokości 0,5 mln zł wobec 0,8 mln zł zysku netto w III kwartale ub.r. Platige Image zaznacza w sprawozdaniu finansowym, że ma teraz do czynienia z kumulacją zleceń i projektów, które w związku z pandemią COVID-19 zostały przesunięte w czasie. Większość zatrudnionych będzie pracować zdalnie do czerwca 2021 roku.

Article

W trzecim kwartale 2020 roku grupa kapitałowa Platige Image zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 25,9 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody te wzrosły o 3,5 mln zł, tj. o 16 proc. Narastająco, w okresie od 1 stycznia do 30 września br. grupa kapitałowa Platige Image zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 66,6 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody te były wyższe o 0,2 mln zł.

Do wzrostu tego, w głównej mierze przyczyniły się wyższe przychody z cinematików i animacji realizowanych przez działy Platige Animation i Creative Arts.

Zysk ze sprzedaży po III kwartałach br. wyniósł 3,3 mln zł wobec 4,6 mln zł rok wcześniej.EBITDA Grupy za III kwartał wyniosła 0,8 mln zł i była niższa od EBITDA za III  kwartał ubiegłego roku o 1,3 mln zł. Narastająco, w okresie od 1 stycznia do 30 września 2020 roku EBITDA wyniosła 6,3 mln zł i była o 1,7 mln zł niższa w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, gdzie wyniosła 8 mln zł.

W III kwartale 2020 Grupa Platige Image odnotowała stratę netto w wysokości 0,5 mln w porównaniu z zyskiem netto w wysokości 0,8 mln w 3 kwartale roku biegłego. Narastająco za III kwartały Grupa wykazała zysk netto w wysokości 2,2 mln w porównaniu z 4,3 mln zysku w roku ubiegłym.

Suma kosztów operacyjnych w omawianym okresie wyniosła 26,5 mln zł i wzrosła w stosunku do trzeciego kwartału roku ubiegłego o 5,1 mln zł, tj. o 24 proc. Na wyższe koszty złożyły się głównie wyższe o 5,7 mln zł koszty usług obcych w wyniku większego niż w ubiegłym roku udziału kosztów outsource w realizowanych przez Spółkę Platige Image S.A. projektach. Zwiększenie kosztów w tej pozycji związane jest z istotną kumulacją realizacji projektów w dziale Platige Animation w trzecim kwartale. Wspomniana kumulacja prac związana jest z cyklem trwającej pandemii COVID na świecie, której skutki widoczne były w ograniczeniu nowych zamówień od klientów w poprzednich okresach i przesunięciu ich na trzeci kwartał, w formie istotnie zwiększonej ilości zamówień. Nieco niższe (0,7 mln zł mniej) były koszty wynagrodzeń, które wyniosły 7,1 mln zł.

Trudna sytuacja w reklamie i eventach

Spółka zaznacza, że w III kwartale utrzymywała się trudna sytuacja na rynku eventów i reklamy. Zmniejszone przychody w tych obszarach udało się skompensować, dzięki większej kontraktacji w dziale animacji.

- Jednocześnie, wynikające z decyzji klientów przesunięcia projektów, spowodowały kumulację prac po naszej stronie w ciągu tego kwartału. W konsekwencji ich terminowa realizacja odbywała się przy zwiększonych kosztach, głównie na skutek zwiększonego wykorzystania usług zewnętrznych, co przełożyło się na negatywny wynik w całym kwartale - powiedział Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

W trzecim kwartale 2020 roku średnie zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty w Grupie Platige Image wyniosło 52 etaty i było wyższe o 3 etaty od średniego zatrudnienia w trzecim kwartale 2019 roku, kiedy wynosiło 49 etatów.  Średnie zatrudnienie w Platige Image S.A. w tym okresie wyniosło 49 etatów, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było na poziomie 45 etatów. Dodatkowo, Grupa na koniec trzeciego kwartału 2020 roku współpracowała z 227 współpracownikami. Liczba współpracujących grafików waha się w zależności od liczby projektów realizowanych przez Grupę. Łączne zatrudnienie w Grupie Platige Image na koniec trzeciego kwartału 2020 roku wg różnych form zatrudnienia wyniosło 281 osób.

Spółka podkreśla, że na koniec III kwartału br. wszystkie kontrakty Platige Image, poza projektem realizowanym na rzecz Electronic Arts Inc. oraz projektami eventowymi realizowanymi przez dział Broadcast, których realizacja ze względu na sytuację na całym świecie jest przesunięta w czasie, są realizowane bez istotnych zmian.

Zarząd zakłada utrzymanie trybu pracy zdalnej dla istotnej większości współpracowników do czerwca 2021 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image: 25,9 mln zł przychodów i 0,5 mln zł straty w III kwartale br.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teletombola
A TVP Wiadomości nie jest już obsługiwane przez Platige Image ?
1 0
odpowiedź