SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image z 19,4 mln zł wpływów i 574 tys. zł zysku. Zlecenia animacji stabilne, skutki epidemii odczuje Dobro

Firma Platige Image, zajmująca się produkcją, postprodukcją i animacją wideo, w zeszłym kwartale zanotowała minimalny spadek przychodów do 19,38 mln zł, 1,77 mln zł zysku EIBITDA i 574 tys. zł zysku netto. - Dwa z obszarów naszej działalności, w związku z zamknięciem planów zdjęciowych oraz zakazami zgromadzeń - reklama i eventy oraz spółka Dobro odczują skutki koronawirusa - informuje zarząd spółki.

Article

W sprawozdaniu z działalności zarząd Platige Image przypomniał, że na przełomie ub. i br. rozbudowała swój zespół (zwłaszcza dział animacji) oraz inwestowała w technologię, m.in. system usprawniający produkcję i pozwalający na prowadzenie większej liczby projektów i poprawę ich jakości.

- Kontynuowaliśmy także prace w zakresie R&D, m.in. nad wykorzystaniem w tworzeniu animacji tzw. silników czasu rzeczywistego (real time engine), które powinny otworzyć w niedalekiej przyszłości nowe możliwości dla naszych twórców i klientów we wszystkich obszarach działalności. W ostatnich dniach opublikowaliśmy w mediach społecznościowych krótkometrażowy film „Koala”, pokazujący możliwości nowych narzędzi. Został on świetnie przyjęty przez świat animacji - wyliczono.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zmalały rok do roku o 1 proc. do 18,6 mln zł. Wydatki na usługi obce zmniejszyły się o 8 proc. do 9,6 mln zł, na amortyzację - o 24 proc. do 872 tys. zł, a na podatki i opłaty - o 4 proc. do 189 tys. zł.

Natomiast nakłady na wynagrodzenia poszły w górę o 15 proc. do 6,99 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - o 24 proc. do 415 tys. zł. W firmie średnie zatrudnienie w zeszłym kwartale wynosiło 54 etaty, o 9 więcej niż rok wcześniej.

Zysk operacyjny zwiększył się o 17 proc. do 899 tys. zł. Natomiast inne wskaźniki rentowności obciążył wzrost kosztów finansowy o 83 proc. do 374 tys. zł oraz 245 tys. zł rezerwy na program motywacyjny. W konsekwencji zysk EBITDA zmalał o 7 proc. do 1,77 mln zł, a zysk netto poszedł w górę z 450 do 574 tys. zł.

Epidemia uderzyła w część reklamową i eventową

W związku z epidemią koronawirusa Platige Image zreorganizowało system pracy, żeby był zgodny ze standardami sanitarnymi. - Wprowadzone zasady bezpieczeństwa oznaczały organizację pracy zdalnej dla prawie 300 osobowego zespołu bez przerywania projektów. Operacja przebiegła bardzo sprawnie i nie wpłynęła na prowadzone przez Grupę Platige Image projekty. Do dziś kontynuowana jest praca zdalna i w tym trybie oddanych zostało już kilka projektów - opisał zarząd firmy.

- Wybuch epidemii nie pozwolił na przeprowadzenie sesji mocap w projekcie APEX Legends i jego kontynuację. Produkcja ta była realizowana w formule projektowej, więc jej przerwanie nie rodziło dodatkowych kosztów a część zespołu została zaangażowana w innych działach. Mimo trudnego okresu pandemii, pozyskiwaliśmy także nowe projekty a działalność akwizycyjna była bardzo intensywna. Podpisaliśmy umowę na wykonanie efektów specjalnych do drugiego sezonu „Wiedźmina”, ale także zdobywaliśmy nowych klientów na projekty animacyjne - wyliczyły władze firmy.

- Portfel zleceń w naszym największym dziale - Platige Animation jest stabilny i dobrze zdywersyfikowany. Pomimo trwających ograniczeń staramy się aktywnie pracować nad projektami rozwojowymi - zaznaczono.

Wskazano też, która część działalności Platige Image jest najbardziej narażona na skutki epidemii. - Dwa z obszarów naszej działalności, w związku z zamknięciem planów zdjęciowych oraz zakazami zgromadzeń - reklama i eventy oraz spółka Dobro odczują skutki koronawirusa, ale staramy się zapełnić tę lukę innymi projektami, które mogą być realizowane przez te zespoły - stwierdzono.

Pod koniec kwietnia Platige Image wspólnie z Telewizją Polsat zaoferowało realizację cyfrowych eventów opartych na studiu sportowym tego nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Platige Image z 19,4 mln zł wpływów i 574 tys. zł zysku. Zlecenia animacji stabilne, skutki epidemii odczuje Dobro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl