SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play pozwala dołączyć płatności w App Store do miesięcznego rachunku za telefon

Play wprowadził opcję o nazwie carrier billing, która pozwala dołączyć płatności za niektóre zakupy w internecie do miesięcznego rachunku telefonicznego. Na razie z nowej możliwości mogą korzystać wyłącznie stali abonenci Play dokonujący zakupów  na platformach Apple, takich jak App Store, Apple Music oraz iTunes.

Article

Wprowadzona dla niektórych użytkowników opcja carrier billing ma być ułatwieniem w trakcie dokonywania zakupów w sieci, nie wymaga bowiem używania przy każdej transakcji karty płatniczej lub kredytowej. Należność za zakupy jest realizowana natychmiast i doliczana do miesięcznej opłaty za usługi w Play.

Obecnie z nowej funkcji mogą korzystać wyłącznie osoby, które podpisały z operatorem umowę abonamentową i dokonują zakupów na platformach należących do Apple, takich jak App Store, Apple Music oraz iTunes.

Play zapewnia że usługę carrier billing można aktywować w kilku prostych krokach. Klienci posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają carrier billing jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone’a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z Maca lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego.

Po wybraniu carrier billing wszystkie przyszłe zakupy realizowane przy użyciu Apple ID będą automatycznie dodawane do miesięcznego rachunku za telefon co wyeliminuje konieczność używania karty kredytowej.

Według zapowiedzi nowa opcja płatności będzie skonfigurowana automatycznie i od razu pozwoli na proste zakupy realizowane ze wszystkich urządzeń Apple, w tym Apple TV oraz Apple Watch. Obejmuje to zakupy aplikacji, muzyki, filmów, programów telewizyjnych, subskrypcji Apple Music oraz usługi przechowywania iCloud. Play zapewnia, że żadne informacje osobiste nie będą udostępniane stronom trzecim, co gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie uruchomienia usługi carrier billing oraz korzystania z niej.

Na koniec września br. sieć Play miała 15,02 mln klientów, w tym 12,72 mln aktywnych (8,99 mln abonentów i 3,74 mln użytkowników ofert prepaidowych). W trzech kwartałach br. Play Communications zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 2,1 proc. do 5,03 mld zł oraz 542,4 mln zł zysku netto (wobec 244,5 mln zł rok wcześniej).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play pozwala dołączyć płatności w App Store do miesięcznego rachunku za telefon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl