SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Operator sieci Play rozważa wejście na giełdę

Firma P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, poinformowała, że rozważa dalsze opcje jej rozwoju m.in. wprowadzenie na giełdę.

Article

- Po 10 latach rozwijania Play do pozycji wiodącej sieci mobilnej w Polsce, udziałowcy i zarząd Play rozważają, jakie są najlepsze opcje, żeby przygotować ją do dalszego etapu wzrostu. Możliwa jest sprzedaż akcji firmy na giełdzie - poinformowało P4 w komunikacie przesłanym do giełdy w Luksemnurgu.

Rzecznik prasowy Play nie przekazuje dalszych informacji na ten temat.

Obecnie właścicielami P4 są grecki fundusz Tollerton Investment oraz islandzki fundusz Novator. W ub.r. wystawiły firmę na sprzedaż, według nieoficjalnych ustaleń do przeprowadzenia procesu wynajęto banki Bank of America Merrill Lynch i UBS, a wartość P4 oszacowano na 12 mld zł.

Niewiążące oferty złożyło kilka funduszy inwestycyjnych m.in. Blackstone Mortgage Trust oraz wspólną ofertę od Warburg Pincus LLC i Cinven Limited. Proponowano ceny wynoszące ok. 3 mln dolarów, co nie zadowoliło właścicieli i zdecydowali się odwołać sprzedaż.

W ub.r. sieć Play zanotowała 5,44 mld zł wpływów operacyjnych (po wzroście o 12,5 proc. w skali roku), 3,18 mld zł wpływów od użytkowników (7,9 proc. w górę) i 1,79 mld zł skorygowanego zysku EBITDA (14 proc. w górę). Liczba klientów sieci zwiększyła się do 14,4 mln.

Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych są notowani dwaj inni operatorzy telekomunikacyjni: Orange Polska i Cyfrowy Polsat (właściciel m.in. sieci Plus).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator sieci Play rozważa wejście na giełdę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek
3 miliardy im oferowali, to mogli brać, na giełdzie dostaną mniej.
9 10
odpowiedź
User
Kacper
Oferowali 3, ale MILIONY (jeden abonent ledwie wart kilkanaście centów). Nic dziwnego, że odrzucili...
10 8
odpowiedź