SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Plus Minus” z wywiadami Michała Kołodziejczyka i Piotra Witwickiego

W „Plusie Minusie”, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej” od niedawna kierowanym przez Michał Szułdrzyńskiego, będą publikowane cykliczne wywiady przeprowadzane przez Michała Kołodziejczyka i Piotra Witwickiego. Do zespołu redagującego „Plusa Minusa” dołączyli Jakub Cegieła, Hubert Salik, Jan Maciejewski i Michał Płociński.

Michał Szułdrzyński, fot. Gremi MediaArticle

Od początku br. szefem „Plusa Minusa” jest Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, który objął tę funkcję po tym jak w grudniu ub.r. zrezygnowali poprzedni szef wydania Dominik Zdort oraz redaktorzy Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches. Ponadto z przygotowywania wywiadów zrezygnował Robert Mazurek, który od lutego będzie współpracował w takim zakresie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Nastąpiło to po tym, jak „Rzeczpospolita” zakończyła wieloletnią współpracę z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze.

Pierwszy numer „Plusa Minusa” pod kierownictwem Michała Szułdrzyńskiego ukazał się w miniony weekend. - „Plus" pozostanie miejscem refleksji nad przemianami cywilizacyjnymi, kulturowymi, społecznymi i politycznymi, które zachodzą w Polsce i na świecie. Będziemy wciąż przyglądali się rzeczywistości z konserwatywnego punktu widzenia. Nie przewiduję radykalnych zmian, zresztą ci z Państwa, którzy znają moje teksty z „Rzeczpospolitej" wiedzą, że radykalizm jest mi obcy - zapowiedział dziennikarz.

W nowym numerze Szułdrzyński zapowiada, że w „Plusie Minusie” niebawem zaczną się ukazywać cykliczne wywiady Michała Kołodziejczyka (redaktora naczelnego serwisów sportowych Grupy Wirtualna Polska, a wcześniej dziennikarza „Rzeczpospolitej”) ze sportowcami oraz Piotra Witwickiego (dziennikarza Polsat News) z młodymi politykami. Bez zmian będą publikowane wywiady dziennikarki „Wprost” Elizy Olczyk z politykami i osobami publicznymi, a także felietony Joanny Szczepkowskiej, Ireny Lasoty i Krzysztofa Ziemca.

Do zespołu redagującego „Plusa Minusa” dołączyli Jakub Cegieła i Hubert Salik, związani z „Rzeczpospolitą” od dekady, oraz Jan Maciejewski i Michał Płociński, Maciejewski i kierownik działu krajowego „Rz” Tomasz Krzyżak będą pisali też felietony.

- Myślę, że dotychczasowi czytelnicy Plusa Minusa znajdą w nim coś dla siebie. Jestem też przekonany, że czterdzieści stron ciekawych tekstów, wywiadów, analiz i reportaży zachęci nowych czytelników do lektury - zapewnia Michał Szułdrzyński.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 52 095 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Plus Minus” z wywiadami Michała Kołodziejczyka i Piotra Witwickiego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosia
boże, co za fałsz
odpowiedź
User
Tobiasz
Schyłek Plusa Minusa. Szkoda.
odpowiedź