SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Plusie i Plushu też znikają opłaty za roaming w Unii Europejskiej

Polkomtel jako ostatni z największych operatorów telekomunikacyjnych poinformował, że od 15 czerwca znosi dodatkowe opłaty za swój usługi w roamingu. Zmiana obejmuje wszystkie taryfy prepaidowe, mix i abonamentowe w Plusie i Plushu.

czekaj... Article

Od 15 czerwca wszyscy klienci Plusa i Plusha podczas zagranicznych podróży nie będą ponosili dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych. Dotyczy to krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Jeśli w ramach oferty krajowej jest pakiet GB, to w ramach tego pakietu dostępny będzie stosowny limit na roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu pakietu przyznanego na transmisję w UE, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB, zgodnie z regulacją wprowadzoną przez UE.

Na przykład klient posiadający w ofercie głosowej:
Plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł , który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE
Plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.

Szczegółowy wykaz limitów dla poszczególnych abonamentów będzie od 15 czerwca opublikowany na stronie plus.pl.

Obecna oferta roamingowa w Plusie różni się znacząco od tej, którą operator zaprezentował w maju br. Wówczas Plus przewidział pule darmowych minut na połączenia, poza nimi zaś opłaty za rozmowy przychodzące (5 groszy), a za połączenia wykonywane 29 czy nawet 49 groszy.

Na koniec marca br. Grupa Cyfrowy Polsat, do której należy Polkomtel, miała sprzedanych 6,78 mln jednostkowych usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym i 2,65 mln w modelu prepaidowym.

Podobne oferty roamingu wprowadzili już Orange, T-Mobile i Play

Dodatkowe opłaty za roaming 15 czerwca znoszą też pozostali trzej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce. Orange Polska już w połowie maja poinformował, że jego użytkownicy będą w roamingu płacili takie same stawki za usługi jak w kraju. T-Mobile Polska i Play początkowo ogłosili ofertę z jedynie zmniejszonymi opłatami za roaming. Potem jednak zdecydowali się całkowicie je zlikwidować. T-Mobile swoją nową ofertę przedstawił w zeszłym tygodniu, a Play - w miniony wtorek.

Zniesienie opłat za roaming jest związane z wejściem w życie dyrektywy Komisji Europejskiej wprowadzającej zasadę „Roam Like at Home”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Plusie i Plushu też znikają opłaty za roaming w Unii Europejskiej

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
antyresortowiec
Łaski nie robią prawo to prawo, KE to nie Polska za rządów sitwy PO-ZSL gdzie mozna było wiele nawet korzystną ustawę przepchnąć.
12 8
odpowiedź
User
G33
ja jeszcze 11 Kart i żegnaj Plusie
9 8
odpowiedź
User
Marek
No to witamy Plusa w Unii Europejskiej. Wiedziałem, że mój operator nie zawiedzie i ciągle będzie sens korzystać z umowy. A teraz wyjazdy za granicę już bez krempacji ogólnie będzie można uskuteczniać, co mi bardzo pasuje.
8 8
odpowiedź
User
Bodzio
Tego się należało spodziewać. Przynajmniej ja jakoś byłem spokojny, że Plus sensownie ten roaming ukrajowi. Sensownie, czyli tak, że za granicą nie będzie się trzeba martwić o koszty.
8 8
odpowiedź
User
Ludwig
Ja nie wiem, czy to takie dobre rozwiązanie. Teraz muszę codziennie dzwonić do domu do żony z Holandii i nawijać, co to dziś w pracy robiłem. Nie ma już wymówki, że Plus mi za dużo policzy...
9 8
odpowiedź