SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pluszowe misie koala w Nowym Jorku w akcji na rzecz ratowania zwierząt w Australii

W znanych i popularnych lokalizacjach Nowego Jorku pojawiły się pluszowe misie koala. Są one elementem akcji, która zachęca do przekazywania datków na fundację ratującą poszkodowane w pożarach w Australii zwierzęta.

Akcję „Koalas of NYC” zorganizowała i prowadzi australijska agencja Cummins&Partners, w której większość zespołu w nowojorskim biurze pochodzi z Australii (powstała w Melbourne).

Pluszowe misie koala umieszczono na drzewach, latarniach i ogrodzeniach w centrum Nowego Jorku, w znanych miejscach, przy ważnych instytucjach. Od Central Parku, przez Brooklyn Bridge, Union Square po Times Square itp.

Do każdego pluszaka doczepiona jest kartka z opisem akcji i specjalnym kodem QR. Po jego zeskanowaniu następuje przekierowanie na stronę Gofundme, gdzie prowadzona jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji Wildlife Information Rescue and Education Service, która zajmuje się ratowaniem zwierząt i dzikiej przyrody w Australii.

W ramach akcji tylko w cztery dni od jej startu udało się zebrać 75 proc. kwoty z zaplanowanych 10 tys. dolarów. Zbiórka wciąż trwa.

Według magazynu „ Time ” do 7 stycznia br. w wyniku pożarów spłonęło 25,5 miliona akrów buszu. Szacuje się, że pożary pochłonęły ponad miliard zwierząt i prawdopodobne zginęła w nich ponad połowa australijskiej populacji koali, a także niezliczone gatunki owadów, ptaków i innych zwierząt.

Rachel Mitrani, pochodząca z Nowego Jorku i kreatywna członkini zespołu agencji Cummins&Partners mówi: - Uwielbiam obserwować reakcje na nasze koale. Ta aktywacja przypomina ludziom o życzliwości, która wciąż istnieje na świecie. Zestawienie jednych z najbardziej unikalnych gatunków dzikiej przyrody na świecie z betonową dżunglą Nowego Jorku porusza ludzi.

Dołącz do dyskusji: Pluszowe misie koala w Nowym Jorku w akcji na rzecz ratowania zwierząt w Australii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl