SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy z Wielkiej Brytanii i Chin mają pomóc PMPG Polskie Media w usługach opartych na sztucznej inteligencji

PMPG Polskie Media, właściciel tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”, zawarł list intencyjny dotyczący możliwej współpracy w zakresie swojej transformacji cyfrowej z brytyjską spółką Quadtalent Europe i chińską North Summit Capital GP.

Ilona Weiss Article

W komunikacie giełdowym PMPG Polskie Media opisano, że współpraca ma dotyczyć zwłaszcza „stworzenia innowacyjnych modeli biznesowych i platform technologicznych bazujących na sztucznej inteligencji”.

- Quadtalent Europe Limited to podmiot, który posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie tworzenia opartej m.in. na sztucznej inteligencji technologii umożliwiającej transformację cyfrową firm z tradycyjnych sektorów gospodarki. North Summit Capital GP Limited to fundusz inwestycyjny, który udziela finansowania oraz wsparcia merytorycznego w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji i digitalizacji w branżach działających w modelach tradycyjnych - poinformowano.

Firmy rozmawiają obecnie o warunkach współpracy. List intencyjny jest niewiążący, ale PMPG zaznaczyła, że opierając się na wyrażonych w nim deklaracjach „można zasadnie oczekiwać, że w niedalekim okresie dojdzie do zawarcia umowy oraz rozpoczęcia współpracy pomiędzy stronami”.

Wraz z zawarciem tego listu PMPG zakończyła przegląd opcji strategicznych, który zaczęła w sierpniu 2019 roku.

Pod koniec grudnia ub.r. prezesem PMPG Polskie Media została Ilona Weiss, a wiceprezesem Jolanta Kloc. W zarządzie firmy zastąpiły Roberta Pstrokońskiego i Ewę Rykaczewską.

Do PMPG Polskie Media należą większościowe pakiety udziałów spółek wydających tygodniki „Wprost” (od maja br. ukazuje się tylko w wersji cyfrowej) i „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” oraz portale internetowe tych tytułów. W trzecim kwartale ub.r. firma w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 51,1 proc. do 6,49 mln zł i zysku netto z 1,77 do 1,68 mln zł.

PMPG Polskie Media jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy, do szefa jej rady nadzorczej Michała M. Lisieckiego należą akcje stanowiące 58,34 proc. kapitału firmy. Przez ostatni miesiąc jej kurs wzrósł z poniżej 2 zł do 3,82 zł. Obecna kapitalizacja spółki to 39,6 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy z Wielkiej Brytanii i Chin mają pomóc PMPG Polskie Media w usługach opartych na sztucznej inteligencji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ali
Przeca to jedna grupa - fundusz i firma założona przez eks szychę z Ali baby
1 0
odpowiedź