SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter
owe
 • Biznes
 • Monitoring mediów
 • Personalia
 • Opinie
 • Pierwsze strony ("Jedynki")
 • Katalog firm
 • Wideo
 • Wywiady
 • Tomasz Zimoch będzie kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej

  Wieloletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch wystartuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Będzie numerem jeden ugrupowania w okręgu łódzkim.

  Tomasz Tomasz Article

  Czołowych kandydatów na listach wyborczych w całym kraju władze Koalicji Obywatelskiej podały we wtorek po południu. W okręgu łódzkim numerem jeden będzie Tomasz Zimoch, a na dalszych dwóch pozycjach znaleźli się Małgorzata Niemczyk i Dariusz Joński.

  W Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie największym ugrupowaniem jest Platforma Obywatelska. Oprócz niej ten blok tworzą m.in. Nowoczesna, Zieloni i Inicjatywa Polska.

  Zimoch trzy lata temu rozstał się z Polskim Radiem po wywiadzie o sądownictwie

  Tomasz Zimoch na początku czerwca 2016 roku rozwiązał z winy pracodawcy umowę o prace w Polskim Radiu. Nastąpiło to po tym, jak w połowie maja zaraz po publikacji wywiadu z nim w „Dzienniku Gazecie Prawnej” dziennikarz został bezterminowo zawieszony w obowiązkach służbowych. Wykluczono go też z ekipy wyznaczonej do relacjonowania Euro 2016 i igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

  W wywiadzie w „DGP” Zimoch skrytykował działania obozu rządzącego dotyczące Trybunału Konstytucyjnego oraz stwierdził, że obecna sytuacja w Polskim Radiu jest podobna do tej z okresu do komuny i stanu wojennego. Dzień po publikacji rozmowy Polskie Radio stwierdziło w oświadczeniu, że słowa Zimocha w wywiadzie dotyczące firmy są bardzo krzywdzące, mocno jednostronne i nieobiektywne, niegodne dziennikarza i naruszające etykę zawodową.

  Polskie Radio pozwało Tomasza Zimocha do sądu, domagało się 30 tys. zł odszkodowania za nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. W odpowiedzi Zimoch skierował pozew wzajemny, w którym domagał się m.in. oddalenia powództwa nadawcy oraz odszkodowania w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z winy pracodawcy.

  W lipcu ub.r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w całości oddalił powództwo Polskiego Radia, orzekając, że zawieszenie Tomasza Zimocha nie miało podstaw prawnych. W lutym br. orzeczenie zostało podtrzymane przez Sąd Rejonowy w Warszawie. - Satysfakcja. I to duża... - skomentował Tomasz Zimoch na Twitterze.

  Zimoch w Polskim Radiu pracował przez 38 lat. Jako dziennikarze sportowy relacjonował najważniejsze wydarzenia, m.in. wiele edycji letnich i zimowych igrzysk olimpijskich oraz piłkarskie mistrzostwa świata i Europy. Słynął z komentarza pełnego ogromnych emocji i barwnych metafor.

  Po rozstaniu z publicznym nadawcą Tomasz Zimoch przez rok prowadził co tydzień autorską audycję sportową w Radiu ZET. Ponadto zaczął współpracę z tygodnikiem „Angora”. Wystąpił też w kilku kampaniach reklamowych, a wiosną 2017 roku wziął udział w show Polsatu „Taniec z gwiazdami”.

  Na listach KO przeważają obecni posłowie, rzecznik partii Grabiec startuje z okręgu podwarszawskiego

  Liderzy Koalicji Obywatelskiej ogłosili kandydatów z trzech czołowych miejsc na listach ugrupowania we wszystkich 41 okręgach wyborczych. W Warszawie z pierwszego miejsca będzie startował lider PO Grzegorz Schetyna, a z drugiego - szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka jest „jedynką” w Gdyni.

  Na pierwszych miejscach na listach KO są przede wszystkim obecni parlamentarzyści, także byli ministrowie i wiceministrowie z rządów tworzonych przez PO i PSL. Borys Budka jest „jedynką” w Katowicach, Tomasz Siemoniak - w Wałbrzychu, Joanna Kluzik-Rostkowska - w Radomiu, Sławomir Neumann - w Gdańsku, Cezary Grabarczyk - w Piotrkowie Trybunalskim, Joanna Mucha - w Lublinie, a Małgorzata Kidawa-Błońska - we Wrocławiu.

  Natomiast Jan Grabiec, poseł i rzecznik prasowy PO, wystartuje w pierwszej pozycji w okręgu podwarszawskim. Grabiec jest rzecznikiem partii od lutego 2016 roku, a pierwszy raz do Sejmu został wybrany jesienią 2015 roku.

  Od sierpnia do listopada 2015 roku był wiceministrem administracji i cyfryzacji, a w latach 2006–2015 starostą powiatu legionowskiego położonego pod Warszawą. W 2009 roku bez powodzenia startował z listy PO do europarlamentu.

  - Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami - zaznaczył Grzegorz Schetyna. - 14 sierpnia będziemy domykać listy do Sejmu i akceptować listy do Senatu, 17 sierpnia odbędą się rady krajowe ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską, zaakceptujemy wtedy całą konstrukcję list i rozpoczniemy proces rejestracji komitetu wyborczego - zapowiedział.

  Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Tomasz Zimoch będzie kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej

  34 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
  User
  Paweł
  Idź pan wstydu oszczędź
  88 85
  odpowiedź
  User
  1245
  Taki z niego dziennikarz, który na wolnym rynku jest zerem. Obciach na maxa.
  odpowiedź
  User
  Lgbt
  Pomyśleć, że go kiedyś szanowałem a teraz wyszło szydło z worka no cóż od tamtych wyborów ich popierał i podlizywał.
  odpowiedź
  User
  stefan
  Słaby komentator, Andrzejowi Janiszowi może buty czyścić...
  63 66
  odpowiedź
  User
  Liberalny
  Wstyd.
  odpowiedź