SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kurierzy Poczty Polskiej dostarczą przesyłki także w soboty w okresie przedświątecznym

Od 27 listopada br. kurierzy Poczty Polskiej rozpoczną doręczania przesyłek również w soboty. W trakcie okresu przedświątecznego liczba obsługiwanych tygodniowo przesyłek wzrasta o ponad 50 proc.

Fot. materiały prasoweArticle

Jak wynika z informacji udzielonych przez Pocztę Polską, od dnia 27 listopada kurierzy zaczną dostarczać paczki także w soboty. Ma to związek z zaczynającym się okresem przedświątecznym, podczas którego można zaobserwować znaczny wzrost liczby obsługiwanych tygodniowo przesyłek. Według Poczty Polskiej podczas tego okresu liczba nadawanych paczek wzrasta nawet o 50-70 proc.

Przesyłki również w soboty

Wpływ na ten stan rzeczy ma jednak nie tylko nadchodzące Boże Narodzenie, ale również Black Friday, czyli dzień największych wyprzedaży i przecen. Z uwagi na to już w tę sobotę kurierzy Poczty Polskiej dostarczą paczki mieszkańcom miast:

  • Dzierżoniów, Jelcz, Jelenia Góra, Laskowice, Wrocław (woj. dolnośląskie),
  • Łódź (woj. łódzkie),
  • Kraków (woj. małopolskie)
  • Ciechanów, Piaseczno, Płock, Ostrołęka, Siedlce, Warszawa (woj. mazowieckie),
  • Rzeszów (woj. podkarpackie),
  • Poznań, Ostrów Wielkopolski, gmina Komorniki (woj. wielkopolskie),
  • Szczecin (woj. zachodniopomorskie).

Poczta Polska dodaje, że lista miejscowości objętych akcją doręczania przesyłek w przedświąteczne soboty będzie rozszerzana.

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i, co szczególnie ważne w czasach pandemii, bezpieczne. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – albo pod wskazany adres przez kuriera, albo do jednego z ponad 17 tys. punktów odbioru. W okresie przedświątecznym nasi kurierzy będą doręczać przesyłki Pocztex i paczki także w soboty, 27 listopada otrzymają je mieszkańców kilkunastu miast z siedmiu województw – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.     

Pomimo uruchomienia usługi kurierskiej w soboty, Poczta Polska zachęca klientów do nieodkładania zakupów prezentów na ostatnią chwilę. Równocześnie spółka skarbu przypomina o sezonowej rekrutacji pracowników, której celem jest usprawnienie obsługi paczek w grudniu.

Spółka poszukuje pracowników do sortowni przesyłek oraz kierowców, którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej.

Poczta Polska przypomina również o możliwości odbioru przesyłki w punkcie odbioru.

Klient sam decyduje kiedy i gdzie zgłosi się po swoje zakupy. W całej Polsce Poczta Polska, wspólnie z partnerami (sklepy Żabka, stacje PKN Orlen, kioski i saloniki prasowe Ruch) udostępnia ponad 17 tys. takich miejsc. Warto także przypomnieć, że w okresie ostatnich miesięcy sieć logistyczna Poczty Polskiej została przemodelowana, aby zapewnić lepszą terminowości dostaw - informuje Poczta Polska.

Poczta Polska pracuje nad aplikacją mobilną i panelem do zarządzania przesyłkami

We wtorek Poczta Polska podpisała umowę ze spółką swojej Grupy na opracowanie i wdrożenie kompleksowego rozwiązania informatycznego, mającego ułatwiać klientom mobilne zarządzanie usługami. W ramach umowy powstać ma m.in. aplikacja na smartfony oraz multifunkcjonalny Panel Klienta – dla użytkowników stacjonarnych.

Poczta Polska przestrzega przed nową kampanią cyberprzestępców

Cyberprzestępcy opracowali nową metodę wyłudzania wrażliwych danych od użytkowników Poczty Polskiej. Ofiary otrzymały fałszywą wiadomość SMS informującą o zwrocie podatku z rozliczenia PIT 37.

Dołącz do dyskusji: Kurierzy Poczty Polskiej dostarczą przesyłki także w soboty w okresie przedświątecznym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl