SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poczta Polska inwestuje w logistykę, szykuje trzy sortery paczek

Poczta Polska realizuje inwestycje za ponad 350 mln zł w rozwój swojej sieci logistycznej, m.in. do dostaw zakupów z e-commerce.

fot. materiały prasowe Article

Poczta Polska poinformowała, że rozbudowa jej Architektury Sieci Logistycznej (ASL) umożliwi transformację obecnej sieci, przystosowanej głównie do obsługi listów, do sieci docelowej, w której dominować będą przesyłki KEP (kurierskie, ekspresowe, paczkowe) i dostawy zakupów z e-commerce.

W ramach inwestycji, w tym roku zostaną uruchomione trzy nowoczesne sortery paczkowe w zmodernizowanych sortowniach Poczty Polskiej.

- Perspektywiczny rynek usług paczkowych, zdominowany przez zagraniczne korporacje z wielkim kapitałem, nie należy do łatwych. Nie zamierzamy jednak składać broni i realizujemy wiele inwestycji, które skutecznie zwiększą naszą konkurencyjność, a w efekcie – zapewnią nowych, zadowolonych Klientów. Zgodnie z obraną strategią inwestujemy w modernizację obiektów logistycznych i parku maszynowego. Testujemy również wiele nowych technologii. Wszystkie te działania służyć mają priorytetowemu celowi – sprawnej i szybkiej obsłudze rosnącego wolumenu przesyłek - podkreśla w komunikacie prasowym Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Dotychczas spółka zrealizowała szereg działań w trzech obiektach logistycznych we Wrocławiu, Lublinie oraz Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Wartość inwestycji w tych trzech sortowniach sięga 220 mln zł. Jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych w historii firmy.

- Z punktu widzenia rynkowego i możliwości zyskania przewagi konkurencyjnej, bardzo istotne jest posiadanie właściwie zaplanowanej sieci połączeń, odpowiednio zlokalizowanych hal oraz ich wyposażenie w nowoczesne sortery, przeznaczone do automatycznego opracowywania przesyłek. Te działania zwiększą przepustowość naszej sieci i zoptymalizują jej koszty. Celem naszych działań jest zapewnienie jakości usług oczekiwanej przez klientów - wylicza Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Ponad miliard zł na inwestycje Poczty Polskiej

Jesienią 2021 roku. Ministerstwo Aktywów Państwowych podjeło decyzję o podwyższeniu kapitału Poczty Polskiej o 190 mln zł ze Skarbu Państwa. - Dokapitalizowanie pozwoli na modernizację i budowę centrów logistycznych, które zapewnią nowoczesną obsługę rozwijającego się rynku e-commerce. Podjęta decyzja jest historyczna i kluczowa. Potwierdza wsparcie dla strategii rozwoju spółki obranej przez obecny zarząd - uzasadniał wiceminister Andrzej Śliwka.

Na początku 2021 roku Poczta Polska zapowiedziała, że do 2023 roku przeznaczy 1,2 mld zł na inwestycje, przede wszystkim w cyfryzację swoich usług.

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska inwestuje w logistykę, szykuje trzy sortery paczek

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aha
No i git, w czasie inflacji kiedy nam mówią że mamy jeść karton i grzać się szyszkami z lasu oni inwestują w trupa pocztę polską, za nasze.
5 4
odpowiedź
User
Gość
Coś zmienią w kwesti dostarczania awizo?
4 4
odpowiedź
User
Teleman
Ja w tamtym roku czekałem tydzień na przesyłkę nadana w Krakowie ,a odbiór w Bytomiu
3 4
odpowiedź