SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy lepiej oceniają swoich pracodawców

48 proc. Polaków  uważa, że jego pracodawca udziela urlopów w pełnym wymiarze, 45 proc. twierdzi, że przestrzega przepisów BHP. Trochę gorzej oceniamy innych pracodawców, którzy nas nie zatrudniają - wynika z badania, które na zlecenie PKPP Lewiatan zrealizował instytut GfK Polonia.

Polacy lepiej oceniają swoich pracodawców

Znacznie lepiej oceniamy naszych własnych pracodawców. Stwierdzenie „mój pracodawca udziela urlopów w pełnym wymiarze” za prawdziwe uznało 48 proc., nie zgodziło się z tym 46 proc., 6 proc. odpowiedziało nie wiem.  Na pytanie o pracodawców w ogóle, 49 proc. respondentów  uznało, że nie udzielają urlopów w pełnym wymiarze, przeciwnego zdania było 40 proc., a 11 proc. odpowiedziało  nie wiem. 

„Dane Państwowej Inspekcji Pracy z przeprowadzonych kontroli pokazują, iż skargę na nieprawidłowe udzielanie urlopów wypoczynkowych składa niespełna 3 proc. pracowników. W tym zakresie odnotowano również najmniejszą skalę wykroczeń. Tylko 1,1 proc. kontrolowanych pracodawców nie udzieliło pracownikowi urlopu na czas” - mówi Małgorzata Rusewicz, dyrektor departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.

Lepiej też oceniamy swoich pracodawców za przestrzeganie przepisów BHP. Przy ocenie stwierdzenia „mój pracodawca przestrzega zasad BHP” 45 proc. ankietowanych odpowiedziało zdecydowanie tak lub raczej tak, natomiast 48 proc. zdecydowanie nie lub raczej nie, 7 proc. nie udzieliło odpowiedzi.

Na pytanie o ocenę pracodawców w ogóle 50 proc. respondentów uznało, że nie przestrzegają zasad BHP, 40 proc. było innego zdania, a 10 proc. odpowiedziała nie wiem.

Badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 2000 osób, w wieku 15 + przeprowadził instytut GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan. Badanie odbyło się w dwóch falach, w drugiej połowie stycznia br. Wykorzystano wywiady bezpośrednie w domach respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy lepiej oceniają swoich pracodawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl