SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy wiedzę o Ukrainie czerpią z telewizji. Najpopularniejsza TVP1, nisko TVN24

Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska dla Telewizji Polskiej wynika, że wydarzeniami na Ukrainie interesuje się 93 proc. Polaków, z czego 87 proc. czerpie informacje z telewizji.

fot. Shutterstock.com Article

Wiadomości na ten temat w internecie szuka co trzeci pytany przez TNS Polska, z radia o Ukrainie dowiaduje się 20 proc. badanych, a tylko 11 proc. z prasy.

Spośród stacji telewizyjnych badani najczęściej wskazywali na TVP 1 (56 proc.), TVN (50 proc.) i Polsat (37 proc.). Na kolejnych pozycjach znalazły się również TVP 2 (33 proc.) i TVP Info (31 proc.), a także Polsat News (11 proc.), TVN 24 (7 proc.) i TV Trwam (2 proc.). Jedynkę i TVP Info jako źródło informacji częściej wskazywali widzowie pamiętający czasy Związku Radzieckiego, natomiast TVN - widzowie między 15. a 29. rokiem życia.

Z przeprowadzonego badania wynika, że 77 proc. deklarujących zainteresowanie informacjami z Ukrainy uznało sposób przekazywania informacji przez TVP za wystarczający, a tylko 9 proc. czuło niedosyt informacyjny. Telewizja Polska jest chwalona za aktualne materiały filmowe, rzetelną informację, prezentowanie zróżnicowanych opinii i poglądów, szybkość informacji i wysoką jakość dziennikarstwa.

Dane wg badania TNS, termin realizacji: 7-12 marca, reprezentatywna próba 1000 mieszkańców Polski w wieku 15+, wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy wiedzę o Ukrainie czerpią z telewizji. Najpopularniejsza TVP1, nisko TVN24

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bird
najgorsze to relacjonowanie wydarzeń na Ukrainie to przez TVN24.Wywoluje odruch wymiotny.Brak obiektywizmu totalny.
12 9
odpowiedź
User
fakt
Wszyskie sprzedają tania propagdane dla motłochu ale TVN 24 to szmata
11 10
odpowiedź
User
Graca
Obiektywizm, czyli pochylenie się z troską nad uzasadnionymi i zrozumiałymi żądaniami Rosji? Państwo przyjechali prosto z Monachium czy z Austrii po Anszlusie?
9 9
odpowiedź