SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polityka”: Mariusz Janicki pierwszym wicenaczelnym, Łukasz Lipiński zastępcą naczelnego

W redakcji „Polityki” Mariusz Janicki awansował na nowo utworzoną funkcję pierwszego zastępcy redaktora naczelnego, a Łukasz Lipiński - na zastępcę redaktora naczelnego. Jednocześnie w nowej wersji udostępniono serwis internetowy tygodnika.

Od lewej: Mariusz Janicki (fot. Michał Mutor/Polityka) i Łukasz LipińskiArticle

Mariusz Janicki jako pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki” nadal będzie zarządzał w tygodniku działem politycznym i działem komentatorów. Pełni też funkcję członka zarządu wydawnictwa Polityka. Z pismem jest związany od 1990 roku.

Natomiast Łukasz Lipiński jako zastępca redaktora naczelnego będzie odpowiadał za rozwój „Polityki” w obszarze cyfrowym, coraz ważniejszym dla całego wydawnictwa. Lipiński przed rokiem objął funkcję redaktora naczelnego Polityka.pl, a przedtem przez pięć lat pracował w Polityka Insight jako zastępca dyrektora zarządzającego i dyrektor ds. analiz.

Wcześniej Lipiński przez 15 lat był związany z „Gazetą Wyborczą”, gdzie w różnych okresach kierował działami: krajowym i zagranicznym.

Redaktorem naczelnym „Polityki” pozostaje Jerzy Baczyński, a zastępcą naczelnego - Witold Pawłowski.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wynosiła 95 902 egz., 5,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Polityka.pl w nowej wersji

Z początkiem kwietnia w nowej wersji został udostępniony serwis internetowy „Polityki”. Witryna ma nową wersję graficzną, automatycznie dostosowującą się do wielkości ekranu, na którym jest przeglądana.

- W internecie każdego dnia będziemy publikować nowe treści, tak żeby zachęcić do zaglądania na naszą stronę codziennie. Na początku tygodnia znajdą tam Państwo wybrane, przedpremierowe teksty, które na papierze ukażą się dopiero w środę. Środek tygodnia wypełnią nasze komentarze i opinie, teksty publicystyczne. Z kolei sobota i niedziele będą poświęcone podsumowaniom tygodnia i lżejszym materiałom weekendowym - zapowiedział Łukasz Lipiński w nowym numerze „Polityki”.

W serwisie będą też publikowane materiał wideo, infografiki i podcasty (ruszył już podcast „Polifonia na fonii” Bartka Chacińskiego), ponadto będzie wysyłany newsletter.

Nad nową odsłoną Polityka.pl pracowano przez kilkanaście miesięcy. W serwisie tak jak dotychczas obowiązuje płatny dostęp do treści (nieobejmujący blogów dziennikarzy i tekstów pisanych wyłącznie do internetu).

Według badania Gemius/PBI serwis Polityka.pl w październiku ub.r. zanotował 1,14 mln użytkowników i 5,35 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: „Polityka”: Mariusz Janicki pierwszym wicenaczelnym, Łukasz Lipiński zastępcą naczelnego

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Witek
Gratulacje Łukasz! Cieszę się, że Ty zostałeś w Polityce! A Wawrzyńca nawet do Wiosny już nie chcą :)
odpowiedź
User
Zuza
A kobiety nie awansują, beton w Polityce jest twardy ale i ten skruszymy...
odpowiedź
User
red star
A kobiety nie awansują, beton w Polityce jest twardy ale i ten skruszymy...
tak trzymać Towarzyszko Zuza!
odpowiedź