SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy internauci: częściej reklamy, rzadziej uzależnienie od telewizji

Polscy internauci częściej zauważają reklamy w prasie i na outdoorze niż Polacy niekorzystający z sieci. Mniej deklaruje, że jest uzależnionych od telewizji, za to więcej potrzebuje szerszego wyboru kanałów telewizyjnych.

Z sondażu ACR wynika, że 51,6 proc. Polaków nieużywających internetu przyznaje, że rzadko zauważa reklamy w gazetach i czasopismach, a 43 proc. - reklamy outdoorowe. W przypadku internautów na przekazy marketingowe w prasie nie zwraca uwagi 46 proc. osób, a na reklamy zewnętrzne - 39,4 proc. Za to użytkownicy sieci częściej niż nie-internauci - 46 proc. wskazań wobec 36 proc. - oczekują od reklam, żeby były zabawne.

Internautom bardziej niż osobom niekorzystającym z sieci (52,5 proc. wskazań wobec 43 proc.) zależy, żeby mieć szeroką ofertę kanałów telewizyjnych. Z drugiej strony 14,8 proc. użytkowników internetu deklaruje, że są uzależnieni od telewizji, podczas gdy wśród nie-internautów takich osób jest 17,5 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez ACR z użyciem Target Group Index (Millward Brown SMG/KRC) na grupie ok. 45 tys. Polaków, z których 54,7 proc. zadeklarowało się jako internauci, a 45,3 proc. jako niekorzystający z internetu.

Dołącz do dyskusji: Polscy internauci: częściej reklamy, rzadziej uzależnienie od telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl