SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polska to chory kraj” w kampanii Okręgowej Izby Lekarskiej na rzecz poprawy służby zdrowia (wideo)

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zaczęła akcję społeczną „Polska to chory kraj” dotyczącą publicznego systemu ochrony zdrowia. Koncepcję i kreację kampanii przygotowała agencja Today.

Logo kampanii „Polska to chory kraj” Article

Reklamy z akcji „Polska to chory kraj” zwracają uwagę na negatywne zjawiska w publicznym systemie ochrony zdrowia, m.in. długi czas oczekiwania na wizyty u niektórych specjalistów oraz małą liczbę lekarzy w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Natomiast spot metaforycznie pokazuje walkę polityczną wokół służby zdrowia jako partię szachów. Przedstawiciele zwaśnionych partii są tak bardzo zaaferowani grą, że nie zauważają swojego nieodpowiedzialnego zachowania prowadzącego system ochrony zdrowia do ruiny. Sytuacja jest patowa, ponieważ reforma ochrony zdrowia to trudny temat, który wymaga wspólnego działania i odłożenia na bok partyjnych interesów.

 

Akcja zaczęła się 2 września od etapu teaserowego - na ulicach kilku miast pokazywano billboardy z hasłem „Polska to chory kraj” układającym się w  kontur mapy naszego kraju. Natomiast z początkiem bieżącego tygodnia pojawiły się właściwe plakaty i spot.

Celem jest zachęcenie pacjentów i lekarzy do solidarnej walki o lepszy publiczny system ochrony zdrowia oraz zmuszenie polityków do ponadpartyjnej zgody w tej kwestii. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie przygotowała manifest i postulaty skierowane do polityków wszystkich partii, apelując o jedność ponad podziałami w prowadzeniu odpowiedzialnej polityki zdrowotnej. Poparcie dla postulatów można wyrazić na stronie Polskatochorykraj.pl.


Za całość kampanii - strategię, ideę kreatywną, spot, grafiki i stronę internetową - odpowiada agencja Today.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Polska to chory kraj” w kampanii Okręgowej Izby Lekarskiej na rzecz poprawy służby zdrowia (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enum
To gdzie byli jak lekarze i pielęgniarki wyjeżdżali przez lata.Teraz zdumieni,ze lekarzy jest za mało.
odpowiedź