SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskapresse uruchomi paywalla po wakacjach? „Pracujemy nad strategią monetyzacji kontentu”

Grupa Polskapresse po wakacjach wprowadzi płatny dostęp do treści w swoich serwisach. Może to nastąpić już we wrześniu. Paywall został już przygotowany, ale spółka na razie przygląda się jak z monetyzacją treści w internecie radzi sobie Agora - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Article

O tym, że Grupa Polskapresse od połowy 2013 roku pracuje nad zamknięciem treści serwisów lokalnych za paywallem informowaliśmy jako pierwsi w maju (poznaj szczegóły). Jak udało nam się ustalić, szykowany przez wydawcę paywall działać ma w subdomenach serwisów lokalnych Grupy Polskapresse i Mediów Regionalnych. Czytelnicy, którzy nie wykupią dostępu - podobnie jak w prenumeracie cyfrowej „Gazety Wyborczej” - będą mogli bezpłatnie przeczytać określoną ilość artykułów.

Według naszych informacji, Grupa Polskapresse jest już gotowa do uruchomienia płatnego dostępu do swoich treści w internecie i nastąpi to prawdopodobnie we wrześniu. Na razie spółka przygląda się funkcjonowaniu prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”, którą uruchomiono w lutym. Jak ustaliliśmy, na podjęcie decyzji o ewentualnym przesunięciu startu paywalla wpłynąć może analiza pierwszych danych dotyczących ilości płatnych subskrybentów „Wyborczej”. Agora przedstawi taki raport po pół roku działania swojego paywalla (więcej na ten temat).

Polskapresse nie chce zdradzać szczegółów wprowadzenia płatności za treści, nie informuje również, czy uruchomieniu paywalla towarzyszyć będzie akcja promocyjna. - Pracujemy nad strategią monetyzacji kontentu, która obejmuje też paywall. We właściwym czasie poinformujemy media o szczegółach - mówi Wirtualnemedia.pl Magdalena Chudzikiewicz, dyrektor zarządzającą pionu Internet, IT i marketingu w Grupie Polskapresse.

Wdrażaniem projektu w serwisach obu grup wydawniczych zajmuje się Tomasz Krawczyk, który od maja br. piastuje stanowisko krajowego dyrektora rozwoju redakcyjnego Grupy Polskapresse. Nie chciał on jednak wypowiadać się w sprawie startu paywalla.

Przypomnijmy, że obecnie Agora pracuje nad zmianami w komunikacji z jego użytkownikami, a sam paywall ma przejść „lifting” (przeczytaj o tym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskapresse uruchomi paywalla po wakacjach? „Pracujemy nad strategią monetyzacji kontentu”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik
Przecież tam za darmo nie ma po co zaglądać, więc kto im zapłaci?
25 8
odpowiedź
User
tt
"monetyzacja kontentu" buuuuahhhhhhaaaaaaaa!
22 9
odpowiedź
User
Niedokładność
Informacja jest nieprecyzyjna. Chodzi tylko o serwisy w domenie naszemiasto.pl. Zwierające niemal identyczne treści serwisy należących do Polskapresse gazet są od dawna w Piano.
10 12
odpowiedź
User
rikitiki
monetyzacja kontentu, mister mądry, duzia glowa, ale slabo mówić polski...
13 8
odpowiedź
User
szyd
ile bezmózgów sie znajdzie na kupno wypocin, masakra biedne polaczki beda płacic
15 8
odpowiedź