SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio żegna się z szefem biura programowego

Paweł Kwieciński został odwołany ze stanowiska dyrektora biura programowego Polskiego Radia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Kwieciński pełnił tę funkcję przez ponad osiem lat.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Według naszych ustaleń biurem programowym Polskiego Radia w najbliższym czasie będzie zarządzał Juliusz Kaszyński, doradca zarządu spółki.

Zaraz po powołaniu w drugiej połowie grudnia ub.r. nowych władz Polskiego Radia zdymisjonowana została Anna Czabańska, wicedyrektor biura programowego.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki, wracają dziennikarze muzyczni

Paweł Kwieciński szefem tego biura został w listopadzie 2015 roku. W 2021 roku przez kilka miesięcy, po rezygnacji Michała Narkiewicza-Jodko, pełnił też obowiązki dyrektora Trójki, a w 2022 roku został prokurentem Polskiego Radia.

Z nadawcą jest związany od 1992 roku, m.in. jako redaktor, szef „Sygnałów dnia” i wicenaczelny Jedynki. W latach 2007-2009 był prezesem Radia dla Ciebie, a potem pracował też jako sekretarzem redakcji w „Wiadomościach” TVP.

Roszady w Polskim Radiu

Po powołaniu nowych władz Polskiego Radio zmieniły się już dyrekcje wszystkich najważniejszych jednostek spółki, w tym jej czołowych anten. W Polskim Radiu 24 szefem został Grzegorz Frątczak (w miejsce Krzysztofa Świątka), w Trójce nową dyrektor została Agnieszka Szydłowska, a jej zastępcą Michał Nogaś (oboje po kilku latach przerwy wrócili do stacji), w Jedynce nowe kierownictwo tworzą Paulina Stolarek-Marat jako dyrektor oraz Jacek Czarnecki i Magdalena Szturemska jako jej zastępcy.

Natomiast w Dwójce szefem z początkiem lutego został Piotr Kędziorek, po rezygnacji poprzedniej dyrektor Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i jej zastępcy Jacka Hawryluka.

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Borowiecka wraca do radiowej Trójki

Niedawno szefową Polskiego Radia dla Zagranicy została Natalia Bryżko-Zapór, a wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia - Arkadiusz Jastrzębski. Od dwóch miesięcy dyrektorem IAR jest Wojciech Cegielski.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio żegna się z szefem biura programowego

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HA!
I to jest wiadomość dnia! Jeszcze oboje Czabanskich a pana Krzysztofa jeszcze do prokuratury razem z pozalsieboze byłą prezeską Agnese K.
odpowiedź
User
Paweł
Bardzo dobra decyzja ale nie powinno się na tym skończyć, problemem firmy jest marazm i samozadowolenie w redakcjach a tu potrzeba nowego otwarcia! Sale konferencyjne powinny fur że od spotkań i pomysłów na dotarcie do nowych odbiorców, przestać zasłaniac się misją, potrzeba zdynamizoeania anten i nowych pomysłów, nowych słuchaczy, nowych głosów na antenie, więcej lekkostrawne muzyki, więcej sportu, więcej rozrywki dla różnych grup odbiorców! Jest wyjątkowa szansa zeby zrobić nowe otwarcie na antenach!
odpowiedź
User
Lu
Co się Pawełek nachapał za PiSu to jego.
odpowiedź