SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polskim Radiu zaczęła działać komisja etyki, przewodniczącą Halina Ostas

Po półrocznej przerwie ukonstytuował się nowy skład komisji etyki Polskiego Radia. Zasiada w niej teraz siedem osób, nowymi członkami są Justyna Janas, Krzysztof Gottesman i Jan Bromski, a przewodniczącą została Halina Ostas.

Komisja etyki miała pierwotnie zacząć działać w czerwcu 2020 roku. Wówczas prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wskazała pięć osób (pracujących dla rozmaitych anten publicznego nadawcy), które miały w niej zasiadać: Halinę Ostas, Jana Brodzkiego, Małgorzatę Raduchę, Małgorzatę Glabisz-Pniewską i Pawła Piszczka. Nie zatwierdziła natomiast kandydatury Ernesta Zozunia, który właśnie w czerwcu ub. roku został mianowany przez ówczesnego szefa Trójki Kubę Strzyczkowskiego na szefa działu aktualności.

Zozunia zaproponowała do komisji rada pracownicza. Ostatecznie dziennikarz został najpierw usunięty z Trójki, a w listopadzie ub.r. dyscyplinarnie zwolniony. Na początku 2021 roku złożył pozew przeciwko byłemu pracodawcy.

W związku z niezaakceptowaniem kandydatury Ernesta Zozunia z zasiadania w komisji jeszcze w czerwcu zrezygnowała Małgorzata Raducha, a czteroosobowy skład nie miał prawnego umocowania do działania. - W lutym 2021 roku prezes Agnieszka Kamińska wskazała trzy kolejne osoby do komisji: Justynę Janas, Krzysztofa Gottesmana i Jana Bromskiego - informuje portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia. Przewodniczącą została Halina Ostas.

Paweł Piszczek jest dyrektorem i redaktorem naczelnym Informacyjnej Agencji Radiowej. Małgorzata Glabisz-Pniewska pracuje w redakcji katolickiej Polskiego Radia, Halina Ostas w Polskim Radiu dla Zagranicy, Małgorzata Raducha w radiowej Jedynce. Jan Brodzki to pracownik działu transportu i logistyki., a Krzysztof Gottesman w lutym br. został zastępcą redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Justyna Janas jest wydawczynią w Czwórce.

W 2019 r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Dołącz do dyskusji: W Polskim Radiu zaczęła działać komisja etyki, przewodniczącą Halina Ostas

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariusz
Haha haha hahaha. Pani dyrektor PR to jednak niezła jajcara jest.
odpowiedź
User
Deborah
Kiedy podlaska logopedka ogłosi z Rogalskim i Kowalczewskim audyt LP Trójki? Jeszcze ruskie ze Smoleńska liczą? A może w Bangladeszu by ktoś się podjął?
odpowiedź
User
Michał
Puder na pryszcza.
odpowiedź