SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio zakończy 2013 rok z zyskiem 16 mln zł

Polskie Radio zakończyło 2013 rok z zyskiem w wysokości około 16 mln zł - wynika ze wstępnych prognoz publicznego nadawcy.

Article

Rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zaznacza jednak, że audyt nadal trwa, a ostateczny bilans roczny spółki będzie znany dopiero po zakończeniu prac audytorskich. - Można już jednak określić, że Polskie Radio wypracowało w 2013 roku zysk tej wysokości - mówi Radosław Kazimierski.

Miniony rok był dla publicznego nadawcy dobrym okresem pod względem finansowym. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polskie Radio osiągnęło 3,45 mln zł zysku netto (więcej na ten temat), natomiast 2011 rok zakończyło stratą wynoszącą 8,4 mln zł (przeczytaj o tym).

W 2014 roku może jednak nastąpić pogorszenie sytuacji finansowej Polskiego Radia. Radosław Kazimierski wyjaśnia, że wskazują na to prognozy abonamentowe. - Przewidziane środki abonamentowe są bowiem znacznie mniejsze niż w roku poprzednim - mówi nam.

Programy i audycje realizowane przez publicznego nadawcę mają zaplanowane budżety, w ramach których wydatki muszą się mieścić. Wszelkie decyzje dotyczące ewentualnych oszczędności mają być podejmowane dopiero po ich przekroczeniu.

Według raportu Radio Track Millward Brown udział Jedynki w rynku radiowym w 2013 roku wyniósł 10,5 proc., Trójki - 7,4 proc., Czwórki - 0,5 proc. a Dwójki - 0,5 proc. - liderem było radio RMF FM (więcej na ten temat).

>>> 11 proc. więcej na reklamę radiową w 2013. Trójka, Tok FM i RMF FM mocno w górę, Jedynka w dół (TOP 10)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zakończy 2013 rok z zyskiem 16 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
....
a pieniędzy dla pracowników ani etatów dla młodych NIE MA !
15 8
odpowiedź
User
Redaktor Wanat na posterunku
Wypracowało zysk to może jednak za dużo powiedziane. Nie wydało więcej niż w zeszłym roku, nie zarobiło więcej, ale za to więcej dostało z abonamentu, bo straszenie kontrolami i komornikiem dało efekt w postaci wyższych wpływów od emerytów, którzy co prawda nie mają na podstawowe lekarstwa, ale hojnie wspierają nowoczesną nowomowę uprawianą na antenach Polskiego Radia. Ku chwale elit, niech nam nasi wspaniali dziennikarze zarabiają po 5 tysięcy podstawy + drugie tyle w honorariach! Niech gwiazdy kasują po osiemnaście i więcej tysięcy. Niech tylko emerycie bez lekarstw za 900 na rękę żyją jak najdłużej, bo nie wiadomo, czy nowa ustawa nie trafi natychmiast do TK i kosza, a wtedy kto nas biednych utrzyma??
12 8
odpowiedź