SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa liczba zgłoszeń do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego

181 materiałów zgłoszono łącznie do tegorocznej edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. - Rzadko w 23-letniej historii konkursu nadsyłano tyle prac - komentują organizatorzy. Zwycięzca w każdej z pięciu kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. euro.

Article

Organizatorem konkursu jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Po stronie polskiej w konkursie zgłoszono 89 prac, z tego 47 prac prasowych, 11 radiowych, 9 telewizyjnych, 19 multimedialnych i trzy w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu".  

Po stronie niemieckiej zgłoszono 92 prace: 43 prace prasowe, 14 radiowych, 16 telewizyjnych, 3 multimedialne i 16 regionalnych. Liczba prac polskich wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 58 procent, a niemieckich - o 56 procent.

 

Nagroda przyznawana jest od 1998 roku w pięciu kategoriach: „Prasa”, „Radio”, „Telewizja”, „Multimedia” i „Dziennikarstwo na Pograniczu” ( dla tekstów, które w obiektywny i rzetelny sposób informują o kraju sąsiada). Nowością w tym roku była możliwość zgłoszenia większej liczby prac do konkursu. Redakcje skorzystały z okazji i zgłosiły po kilka prac. Również polscy i niemieccy dziennikarze samodzielnie nadesłali do konkursu po kilka zgłoszeń.

Zwycięzców poznamy 4 czerwca 2020 roku, podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Brandenburgii na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: województwo dolnośląskie, zachodniopomorskie i lubuskie i trzy kraje związkowe - Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa liczba zgłoszeń do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl