SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

Na profilu facebookowym „Ratujmy Trójkę”, gromadzącym słuchaczy Trójki, zakończono zbieranie podpisów pod petycją do zarządu Polskiego Radia o cofnięcie zmian kadrowych i programowych. Petycja zostanie wysłana do prezes Barbary Stanisławczyk.

Na początku marca zarząd Polskiego Radia zaczął kontrolę zasobów firmy m.in. w zakresie kadrowym - w tym celu wysłano do związków zawodowych pytania o prawa pracownicze 56 zatrudnionych osób. W wywiadzie dla „W Sieci” prezes Barbara Stanisławczyk podkreśliła, że w firmie jest zdecydowanie za dużo pracowników, dlatego rozpoczęła się restrukturyzacja.

W Trójce już dwukrotnie w br. zmieniało się kierownictwo - po miesiącu zarządzania stacją ze stanowiska dyrektora zrezygnowała Paulina Stolarek-Marat, a od początku kwietnia dyrektorem będzie Adam Hlebowicz. Dwa tygodnie temu z Trójki zwolniony został po kilkunastu latach pracy dziennikarz Jerzy Sosnowski. Nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna), a „Salon polityczny Trójki” zaczął prowadzić Paweł Lisicki (z tego programu w lutym wycofano Marcina Zaborskiego).

Zmianami kadrowymi i programowymi rozczarowani są zebrani na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” słuchacze stacji, którzy zebrali podpisy pod petycją z postulatem cofnięcia ich. Do poniedziałku podpisało się pod nią ponad 41 tys. osób. Dokument ma zostać wysłany do prezes Barbary Stanisławczyk z prośbą o odpowiedź.

- Wyrażamy niepokój wobec  zmian, które są wyłącznie wynikiem rozbieżności osobistych poglądów dziennikarzy i Zarządu Polskiego Radia. Trzeba podkreślić, że różnice te nigdy nie miały jakiegokolwiek wpływu na jakość, obiektywizm i merytoryczny poziom audycji, zaś aktualne decyzje personalne i programowe są takim ryzykiem obarczone w dużym stopniu - czytamy w petycji.

Słuchacze postulują o przywrócenie do pracy Jerzego Sosnowskiego (oraz prowadzonej przez niego audycji „Trójkowy Wehikuł Czasu”), a także powrót Marcina Zaborskiego do prowadzenia rozmów w „Salonie Politycznym Trójki”. Przypomnijmy, że  pracownicy i współpracownicy Trójki we wspólnym oświadczeniu wyrazili sprzeciw wobec zwolnienia Sosnowskiego.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia ub.r. do lutego br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PYTANIE
A jakie to ma znaczenie dla uzurpatora władzy królewskiej z kostki na Mickiewicza?!
odpowiedź
User
Krasawica
Przed czym ratujmy lub przed kim?
I którzy ,,my"?

Czy PR 3 to jest Wawel ? Panorama Racławicka? Postulaty ze stoczni gdańskiej z 1980 r.?
Czy PR 3 to jakaś świętość w formalinie do zakonserwowania na wieki wieków, amen?

Przy okazji - czy należy się spodziewać, np. jako hymnu jedynej i słusznej linii PR 3, piosenki Budki Suflera ,,Ratujmy, co się da"?

Copyright pomysłu - redaktor dyrektor kierownik, a hobbystycznie męczennik za jedynie słuszną sprawę posiadania wyłączności na prawdę przez własnego siebie i znajomych, obywatel Kamil Dąbrowa.
odpowiedź
User
nierob
trójkowe salony polityczne w środę i piątek to totalny odjazd jest. ostatnio. pełne werwy, dynamiczne. aż kipią energią. rozmowy okraszone celnymi pytaniami, ciętymi pointami i ripostami. między 8.15 a 8.30 przenosimy się w zupełnie innym wymiar. czasoprzestrzeń nawet. jedna kolumna już u mnie wysiadła. taka to jest moc. przekazu.
odpowiedź