SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad połowa pracowników koncernu The New York Times to kobiety

The New York Times Company, wydawca dziennika „The New York Times” podał, że po raz pierwszy w jego historii liczba kobiet zatrudnionych w firmie jest większa niż połowa wszystkich pracowników. Na kierowniczych stanowiskach kobiety stanowią obecnie 47 procent zatrudnionych, zaś 30 proc. pracowników NYT Company to Azjaci, Afroamerykanie i Latynosi.

Article

Dane na temat różnorodności pracowników pod względem płci i koloru skóry koncern The New York Times Company opublikował na swoich stronach internetowych.

Z raportu wynika, że po raz pierwszy w historii wydawnictwa kobiety stanowią ponad połowę (51 proc.) wszystkich pracowników zatrudnionych w firmie. To istotny wzrost w porównaniu z rokiem 2015, w którym zatrudnienie kobiet było na poziomie 45 proc. Z kolei na stanowiskach kierowniczych obecnie 47 proc. pracowników to panie (40 proc. w 2015 r.).

W działach biznesowych koncernu kobiety to 52 proc. załogi, zaś w części zajmującej się newsami i publicystyką panie są wciąż w mniejszości obsadzając 49 proc. stanowisk.

W swoim raporcie NYT Company wskazuje także zmiany jakie zachodzą w firmie pod względem zatrudniania osób o innym niż biały kolorze skóry. Obecnie odsetek takich pracowników wynosi 30 proc., zaś wśród kadry zarządzającej jedną piątą stanowią osoby rasy kolorowej. Największą grupę pracowników wśród rasowych mniejszości tworzą Azjaci (12 proc.), w dalszej kolejności Afroamerykanie (8 proc.) oraz Latynosi (6 proc.).

W komunikacie towarzyszącym przedstawionym danym NYT Company przyznaje, że pomimo poprawy sytuacji w zakresie różnorodności w ostatnich latach wciąż pozostało sporo do zrobienia. Firma zaznacza, że prowadzi i będzie prowadzić szereg programów dotyczących rekrutowania nowych pracowników spośród kobiet i innych grup etnicznych. Podaje też, że podjęte do tej pory działania przyniosły już pierwsze efekty. W 2018 r. wśród wszystkich nowych pracowników NYT Cpmpany 62 proc. stanowiły kobiety, zaś 39 proc. osoby rasy innej niż biała.

W IV kwartale 2018 roku „The New York Times” zanotował przychody większe o 3,8 proc, zaś zysk zmalał do 74,7 mln dolarów. Obecnie dziennik ma ponad 4,3 mln czytelników płacących za tradycyjne i cyfrowe wydania gazety, a do 2025 roku chce ich mieć 10 mln.

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa pracowników koncernu The New York Times to kobiety

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
to jasne
Żeby było sprawiedliwie trzeba zwolnić ten jeden procent.
odpowiedź
User
Adrian D.
Czy jest się czym chwalić?
Wątpię.

Firma, która udział procentowy płci stawia wyżej niż kwalifikacje kadry to kiepska firma.
odpowiedź
User
hehe
jeszcze mają wiele do poprawienie i zaraz powinno się rozpocząć zwalnianie i zatrudnianie właściwych ludzi: 25% białych (po 50% mężczyzn i kobiet), 25% czarnych (płcie jw.), 25% latynosów (płcie jw.) i 25% azjatów (płcie jw.). Dopiero wtedy będzie tak jak powinno być.
odpowiedź