SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pożar w kompleksie Alvernia, spaliła się jedna z hal nagraniowych

We wtorek wieczorem wybuchł pożar w podkrakowskim kompleksie Alvernia Studios należącym do Grzegorza Hajdarowcza. Ewakuowano 89 osób, jedna doznała podtrucia gazami pożarowymi.

Pożar w kompleksie Alvernia, fot. malopolska112.pl Article

Według informacji małopolskich mediów pożar wybuchł w jednej z hal w Alvernia Studios mających charakterystyczny kształt kopuł. Początkowo zajęła się scenografia, ogień szybko objął dużą część budynku.

Z hali ewakuowanych zostało 89 osób, jedna osoba podtruła się gazami pożarowymi.

Strażacy gasili ogień przez kilka godzin. W akcji brały udział 23 zastępy strażaków: zawodowych oraz z kilku ochotniczych straży pożarnych.

 

Hajdarowicz kupił kompleks Alvernia od Tyczyńskiego

Kompleks Alvernia Studios jest położony w podkrakowskiej miejscowości Nieporaz. Składa się z kilkunastu studiów zdjęciowych, filmowych i nagraniowych. Odbywa się tam produkcja i postprodukcja filmów i spotów reklamowych.

W 2017 roku właścicielem kompleksu został holding Grzegorza Hajdarowicza, obejmujący m.in. firmę Gremi Media wydającą „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”. Kupił go od Stanisława Tyczyńskiego, byłego właściciela RMF FM.

Hajdarowicz zapowiedział, że w Alvernia Studios będą realizowane produkcje oparte rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz zostanie uruchomiony park edukacyjno-rozrywkowy Alvernia Planet z wykorzystaniem tych technologii.

Wiosną br. należąca do Hajdarowicza firma KCI w zaktualizowanej strategii do 2030 roku podała, że Alvernia Planet „jest w fazie finalizacji i rokuje osiągnięcie satysfakcjonującej stopy zwrotu”, a czas projektu jest prognozowany na 10-20 lat. - Realizowany jest on w trzech płaszczyznach: lokalnej, sieci światowej opartej o franchising i tworzenie digitalowego świata Alvernia Planet - zaznaczono.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pożar w kompleksie Alvernia, spaliła się jedna z hal nagraniowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rk72
no to ostatnia ostoja tego projektu sie zfajczyła.12 kopułek to tylko koszty same
1 0
odpowiedź