SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy Google i Facebooka w Polsce poproszeni o pracę w domach. Efekt koronawirusa

Holding Alphabet, właściciel koncernu Google zaapelował do swoich pracowników o pozostanie w domach i wykonywanie zdalnie obowiązków zawodowych. Wcześniej podobnie postąpiło kilka innych największych firm technologicznych. Według informacji Wirtualnemedia.pl sugestie zdalnej pracy otrzymały także osoby zatrudnione w polskich oddziałach Google i Facebooka.

Siedziba Google'a, fot. materiały prasoweArticle

Nowy rodzaj groźnego koronawirusa oznaczonego przez organizację WHO nazwą Covid-19 wykryto w Chinach pod koniec grudnia 2019 r. W ciągu kilku tygodni wywołał on epidemię, której centrum stanowi chińskie miasto Wuhan.

Według statystyk ze środy na całym świecie zanotowano ponad 121 tys. przypadków zainfekowania koronawirusem, zaś 4365 osób poniosło śmierć w związku z Covid-19. Przypadki zarażenia koronawirusem w ostatnich dniach pojawiły się także w Polsce, w środę potwierdzono obecność w naszym kraju 27 zainfekowanych osób.

Alphabet wzywa do zdalnej pracy

Jak donosi stacja CNN w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa holding Alphabet, właściciel koncernu Google skierował do pracowników sugestię, aby nie przychodzili do biur firmy i pozostali w domach wykonując zdalnie swoje obowiązki zawodowe.

Według oficjalnych danych w Alphabet pracuje obecnie prawie 120 tys. osób. Model zdalnej pracy w koncernie ma obowiązywać do 10 kwietnia 2020 r.

Jednocześnie Alphabet poinformował o utworzeniu specjalnego funduszu, który będzie wspierał finansowo tych pracowników, u których zostanie stwierdzona obecność koronawirusa oraz tych, którzy w związku z tym zachorują.

Zdalna praca w polskim Google i Facebooku

W rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl przedstawiciele polskich oddziałów Google i Facebooka potwierdzili, że pracownicy tych firm także w naszym kraju otrzymali wezwania do przejścia na zdalną pracę.

W obu wypadkach polscy pracownicy otrzymali informacje, że mogą nie przychodzić do biura i wykonywać z domu swoje obowiązki zawodowe, jeśli pozwala im na to charakter ich zadań. Zarówno polskie biuro Google, jak i Facebooka pozostają otwarte.

Wcześniej Facebook ograniczył obecność swoich pracowników w biurach na terenie Stanów Zjednoczonych. Podobnie postąpiły także inne duże firmy technologiczne, takie jak Twitter, Amazon oraz Apple.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy Google i Facebooka w Polsce poproszeni o pracę w domach. Efekt koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl