SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie 14 mln zł zysku Polskiego Radia w 2013 roku

Polskie Radio zakończyło 2013 rok z zyskiem w wysokości około 14 mln zł - wynika z zakończonego właśnie audytu.

Article

Zysk jest mniejszy niż podawana w lutym prognoza (około 16 mln zł), ponieważ część pieniędzy spółka przeznaczyła na przyszłe zobowiązania. - Było to zgodne również z opinią audytora - mówi nam Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia (więcej na ten temat).

Ubiegły rok pod względem finansowym był dla publicznego nadawcy jednym z najlepszych w historii. Kazimierski osiągnięty wynik tłumaczy przede wszystkim odpowiednią dyscypliną finansową, którą Polskie Radio prowadziło na przestrzeni całego roku, a także wyższymi niż prognozowano wpływami z abonamentu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polskie Radio osiągnęło 3,45 mln zł zysku netto (więcej na ten temat), natomiast 2011 rok zakończyło stratą wynoszącą 8,4 mln zł (przeczytaj o tym).

W 2014 roku kondycja finansowa Polskiego Radia może się pogorszyć. Przewidziane środki abonamentowe są bowiem znacznie mniejsze. Wstępnie założono zakończenie tego roku minimalnym zyskiem.

Polskie Radio uwzględniło w planie na ten rok niższe wpływy z abonamentu. Radosław Kazimierski informuje, że na razie wszelkie bieżące projekty są finansowane na bieżąco, a ewentualne kłopoty finansowe mogą pojawić się dopiero w drugiej części roku.

Według raportu Radio Track Millward Brown udział Jedynki w rynku radiowym od grudnia 2013 roku do lutego 2014 roku wyniósł 10,2 proc., Trójki - 7,4 proc., Czwórki - 0,6 proc. a Dwójki - 0,5 proc. - liderem było radio RMF FM (zobacz dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 14 mln zł zysku Polskiego Radia w 2013 roku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Siezieniewski, gdzie te miliony?
Dlaczego żyjemy w nędzy skoro jest tak dobrze?
8 8
odpowiedź
User
label radio
W tym roku może będzie jeszcze lepiej, bo Lama del Plej ma wydać drugą płytę. Wytwórnie i dystrybutorzy płacą i wymagają, a w radiu liczą kaskę za promocję i zachwyty redaktorów. Się kręci szołbizowa karuzela. Naiwniaków nie brakuje. Nadal dziękują, gdy od wielkiego dzwonu, radio zagra kogoś mniej znanego.
8 8
odpowiedź
User
aaa
a pensje głodowe
8 8
odpowiedź