SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie jedna trzecia filmów w europejskich stacjach telewizyjnych to produkcje z Europy

Spośród wszystkich filmów pokazanych przez europejskich nadawców w sezonie 2014-2015 produkcje zrealizowane na starym kontynencie stanowią 31 procent - wynika z raportu European Audiovisual Observatory. Każdy ze 125 kanałów ujętych w badaniu przeciętnie nadaje 3 filmy dziennie.

fot. Shutterstock.com Article

W raporcie zatytułowanym „Films on television: Origin, age and circulation” podkreślono, że choć 31 proc. filmów nadawanych w telewizjach europejskich to obrazy wyprodukowane w Europie, to jednak stanowią one jedynie 26 proc. oferty kierowanej do widzów w godzinach największej oglądalności (prime-time).

Raport informuje, że w każdym z badanych 17 krajów europejskich 16 procent oferty telewizyjnej stanowią filmy krajowe, a 15 – zagraniczne, ale europejskie. Obecny wynik dotyczący sezonu 2014 – 2015 oznacza wzrost  w porównaniu z latami 2011-2012, gdy europejskie produkcje stanowiły 28 proc. telewizyjnej oferty filmowej, a 23 proc. było nadawanych w primie-time.

Według wyliczeń w 125 kanałach telewizyjnych w 17 krajach Europy w badanym okresie wyemitowano w sumie ponad 101,8 tys. filmów, wliczając w to powtórki. Na każdy z kanałów statystycznie wypadło 2,7 filmu na jeden dzień. To oznacza wzrost o 12,4 proc. w porównaniu z sezonem 2011-2012.

Według raportu największymi europejskimi producentami filmów nadawanych w telewizji są obecnie Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Czechy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie jedna trzecia filmów w europejskich stacjach telewizyjnych to produkcje z Europy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl