SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Radia Poznań Piotr Bernatowicz dyrektorem CSW Zamek Ujazdowski bez konkursu

Dotychczasowy szef Radia Poznań, Piotr Bernatowicz decyzją ministra kultury Piotra Glińskiego został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W sprawie powołania go na to stanowisko nie odbył się żaden konkurs. Nowe stanowisko ma przejąć z początkiem 2020 roku.

Piotr Bernatowicz, fot. TVP PoznańArticle

Piotr Bernatowicz szefem regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu został w październiku 2018 roku (decyzją Rady Mediów Narodowych, powołany głosami członków z PiS). Nieco ponad rok później został mianowany dyrektorem CSW Zamek Ujazdowski. Zastąpił on Małgorzatę Ludwisiak, która była dyrektorką od października 2014 roku.

"Pan dr Piotr Bernatowicz (...) posiada pożądane przygotowanie fachowe oraz doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z kierowaniem samorządowymi instytucjami kultury o profilu wystawienniczym. Jest także czynnym kuratorem i krytykiem sztuki współczesnej ze znaczącym dorobkiem. W swojej karierze był m.in. redaktorem naczelnym jednego z liczących się periodyków poświęconych sztuce współczesnej "Arteon". Zajmuje się również działalnością edukacyjną i promocyjną w dziedzinie sztuki współczesnej, a także jest czynnym uczestnikiem dyskursu krytycznego toczącego się wokół zjawisk i problemów sztuki współczesnej w kraju i za granicą" - argumentował w swoim piśmie z 18 października minister kultury Piotr Gliński.

Jak się dowiedzieliśmy, nominacja Bernatowicza zacznie obowiązywać od początku 2020 roku. Na razie - do końca 2019 roku - pozostanie szefem poznańskiej rozgłośni publicznej. Rada Mediów Narodowych póki co nie planuje posiedzenia w tej sprawie.

Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, byłym dyrektorem Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, publicystą, prowadził programy w TVP Poznań i Radiu Poznań. Na stanowisku rozgłośni zastąpił Filipa Rdesińskiego, który został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Wcześniej tymczasowo tę funkcję pełni prokurent poznańskiego oddziału - Witold Gładkij.

Radio Poznań okresie od marca do sierpnia 2019 roku zanotowało 3,5 proc. udziału w rynku słuchalności w Poznaniu.

Dołącz do dyskusji: Prezes Radia Poznań Piotr Bernatowicz dyrektorem CSW Zamek Ujazdowski bez konkursu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
EdBer
"Komisja konkursowa rekomendowała Piotra Bernatowicza na dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał - dowiedziała się "Wyborcza""
-Kogo powołał "demokratyczny" prezydent Jaśkowiak, pomimo, ze komisja była powołana przez niego?
-Marka Wasilewskiego ku waszemu zadowoleniu
Teraz robicie raban, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego skorzystał ze swego prawa i powołał bez konkursu.
odpowiedź
User
Kulturalny
Pan Bernatowicz od razu po nominacji pojawił się jako "ekspert od sztuki" w programie tygodnik kulturalny (tvp kultura) - program, który jeszcze jakiś czas po odejściu Chacińskiego starał się (z trudem) trzymać poziom - schodzi na psy :)
Ale Bernatowicz zanim obejmie CSW będzie już ekspertem znanych z mediów :)
odpowiedź
User
YKK
Trzeba mieć niezły tupet, żeby bez żadnych kompetencji porywać się na takie stanowisko. Ale podobne "awanse" miały miejsce w PRL-u czyli mateczniku "dobrej zmiany".
odpowiedź