SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Profesor Ewa Marciniak nową szefową CBOS

Rządowa pracownia badawcza Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wybrała nową dyrektorkę. Dotychczasową szefową, prof. dr hab. Mirosławę Grabowską zastąpiła dr hab. Ewa Marciniak, wykładowczyni akademicka związana z Uniwersytetem Warszawskim.

dr hab. Ewa Marciniak, fot. YouTube/Rzeczpospolitadr hab. Ewa Marciniak, fot. YouTube/Rzeczpospolita

Nowa dyrektor sprawującej nadzór nad ośrodkiem Fundacji Centrum Badania Opinii Społecznej została wybrana na pięcioletnią w otwartym postępowaniu konkursowym. Jest wykładowczynią Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

- Mam kilka pomysłów, które mogłyby wpłynąć na jej działanie. Odnoszą się one do kilku obszarów. Pierwszy z nich to badania. CBOS prowadzi przeważnie badania ilościowe - to, co widać w komunikatach. Natomiast ja chciałabym dodatkowo wprowadzić badania jakościowe, ponieważ dzięki nim głębiej wnikamy w procesy społeczne, potrafimy sformułować odpowiedź na pytanie, dlaczego coś się dzieje. To ważne uzupełnienie tradycyjnych sondaży - powiedziała  "Rzeczpospolitej" dr hab. Ewa Marciniak.

Centrum Badania Opinii Społecznej zostało założone w 1982 roku. Nadzór nad ośrodkiem ma premier, który obok Sejmu, Senatu i prezydenta deleguje do rady CBOS swojego przedstawiciela. CBOS realizuje sondaże poparcia partii politycznych, bada oceny rządu przez społeczeństwo, zaufanie do polityków oraz nastroje społeczne. Prowadzi także badanie "Aktualne problemy i wydarzenia".

Dołącz do dyskusji: Profesor Ewa Marciniak nową szefową CBOS

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fj
Nie oszukujmy się. Jak pisowski gang wybiera kogoś na takie stanowisko, to wszystko już o tej osobie wiadomo.
odpowiedź
User
go
widac pani nie pogodzila sie z uplywem czasu i zmagania trwaja
odpowiedź
User
haha
Nie oszukujmy się. Jak pisowski gang wybiera kogoś na takie stanowisko, to wszystko już o tej osobie wiadomo.

Pani prof. Ewa Marciniak to zwolenniczka PO (Platformy Obywatelskiej), zapraszana jako ekspert do TVN24 i Polsat News, a do TVP Info ostatni raz to była zapraszana już 7-8 lat temu. Ona taka proPiSowska jak ze mnie Amerykanin czy Niemiec.
odpowiedź