SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Program „Barbara Włodarczyk zaprasza” w TVP Dokument

Od 22 listopada nowy kanał TVP Dokument emitować będzie program „Barbara Włodarczyk zaprasza”.

Article

„Barbara Włodarczyk zaprasza” to autorska audycja dziennikarki i dokumentalistki, która będzie wstępem do wtorkowego pasma filmów z gatunku current affairs (poświęconych najważniejszym bieżącym sprawom i problemom społecznym na świecie).

Włodarczyk w ramach cyklu wraz z autorami i ekspertami ma przybliżyć widzom szerszy kontekst społeczno-historyczny emitowanych filmów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jak czytamy w opisie „do końca roku w TVP Dokument, w ramach studia, omówionych zostanie kilka filmów produkcji TVP m.in. „Czeska mitologia” w reżyserii Rafała Geremka, która jest próbą zmierzenia się z polskimi stereotypami na temat Czechów, „Estonia. Czekając na niedźwiedzia” w reżyserii Witolda Szabłowskiego przybliżająca temat Rosjan mieszkających w Estonii i najnowszy film Barbary Włodarczyk „Ukraiński sługa narodu?” o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego, komika, który został prezydentem Ukrainy”.

- Chcemy zaoferować widzom, jak największe możliwości poznawania i rozumienia współczesnego świata, stąd nasza decyzja o wzmocnieniu emisji filmów current affairs właśnie tego typu programem wprowadzającym - komentuje Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument. - Jednocześnie Barbara Włodarczyk, prawdziwa legenda Telewizji Polskiej, na której programach i filmach całe pokolenia Polaków poznawało Europę Wschodnią, to dla nas gwarant wysokiej jakości rozmów na tematy związane z tematyką międzynarodową - dodaje.

Premierowe odcinki „Barbara Włodarczyk zaprasza” na antenie TVP Dokument będzie można oglądać we wtorkowe wieczory. Pierwszy odcinek pokazany zostanie wyjątkowo w niedzielę, 22 listopada o godz. 12.00.

Barbara Włodarczyk pracuje w TVP od 1985 roku. W latach 2004-2009 była korespondentką TVP w Moskwie. W ramach swojego autorskiego cyklu „Szerokie tory” zrealizowała ponad sto reportaży poświęconych sytuacji i życiu mieszkańców w krajach Europy Wschodniej. Cykl został nagrodzony m.in. na Gold Plaque na festiwalu programów telewizyjnych „The Chicago International Television Award”s w kategorii filmów dokumentalnych.

TVP Dokument to nowy kanał Telewizji Polskiej, który wystartuje 19 listopada. Stacja będzie dostępna satelitarnie i w sieciach kablowych.

Dołącz do dyskusji: Program „Barbara Włodarczyk zaprasza” w TVP Dokument

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Bardzo dobra dziennikarka. Wysoka kultura, ciekawe tematy, ludzie, miejsca. Pomaga poznawać świat zwykłych ludzi za naszą wschodnią granicą. Szkoda, że na tvp dokument.
24 0
odpowiedź
User
Joenn
12ta to na tvn24 leci Ewa Ewart. Czy tvp musi wszystko kopiować?
7 6
odpowiedź
User
Gość X
Pani Basia była też w dawnym TVP Info, czasy, gdy mówiła o Rosji.
Ponadto była w "Magazynie Ekspresu Reporterów".
9 0
odpowiedź