SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program społeczny "Trampolina"

Inauguracja drugiej edycji Ogólnopolskiego Programu Społecznego "Trampolina"

15 kwietnia w Krakowie Szkoła Podstawowa nr 43 została włączona do Ogólnopolskiego Programu Społecznego Trampolina w regionie małopolskim. Pomysłodawca i organizator programu Provident Polska, przekazał szkole sprzęt sportowy niezbędny do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

Z tej okazji odbył się Dzień Sportu, podczas którego uczniowie startowali w licznych konkurencjach sportowych. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością Joanna Sakowicz - Mistrzyni Polski 2004 w tenisie halowym.

Ogólnopolski Program Społeczny Trampolina jest odpowiedzią firmy Provident Polska na trudną sytuację polskich szkół i ich niedoinwestowanie w wielu tak ważnych dziedzinach, jak np. kultura fizyczna. W ramach Trampoliny Provident dostarcza do szkół sprzęt sportowy tak potrzebny do prowadzenia zajęć z WF-u. Listę potrzebnego sprzętu zawsze przygotowują nauczyciele danej placówki.

Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie-Swoszowicach to pierwsza placówka objęta II edycją Ogólnopolskiego Programu Społecznego Trampolina. Program rozpoczął się w roku 2003 i do tego czasu Trampolina dotarła do ośmiu regionów Polski. Łączny budżet przeznaczony na realizację Programu w 2003 roku wyniósł 400 tysięcy złotych.

"Ogromnie nas cieszy inicjatywa Providenta. Przekazany sprzęt stanowi dla nas prawdziwe wsparcie. Listę potrzeb stworzyliśmy sami, mając na uwadze nasze rzeczywiste potrzeby. Wierzę, że otrzymany sprzęt będzie nam służył przez długi czas." powiedziała Ewa Tomczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie. Szkoła założona w 1882 roku posiada zaplecze sportowo-rekreacyjne (sala gimnastyczna, siłownia i Ogródek Jordanowski), które dzięki Ogólnopolskiemu Programowi Społecznemu Trampolina będzie obecnie modernizowane.

"Cieszę się, że możemy pomóc kolejnej szkole w realizacji jej zadań edukacyjnych w tak ważnej dziedzinie jak wychowanie fizyczne"mówi Adam Chiliński przedstawiciel Zarządu z Provident Polska "Ogólnopolski Program Społeczny Trampolina to projekt długofalowy: w ciągu następnych miesięcy i lat chcemy dotrzeć z naszą pomocą do setek podobnych placówek. Provident jest częścią międzynarodowej grupy Provident Financial, która projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzi od wielu lat i ma w tym zakresie ogromne doświadczenie. Zawsze jesteśmy blisko ludzi - wśród lokalnych społeczności mamy swoich klientów, pracowników i przedstawicieli, dlatego też do tych samych ludzi kierujemy nasze działania społeczne."

Jednak sprzęt to nie wszystko. Celem Trampoliny jest również wykorzystanie wartości, jakie niesie ze sobą sport. Wartości umożliwiających młodym ludziom kształtowanie sprawności fizycznej oraz rozwijanie umiejętności społecznych takich, jak praca zespołowa, solidarność, tolerancja oraz fair play. Dlatego, każdorazowo wraz z przekazaniem sprzętu, Provident wspólnie ze szkołami organizuje Dzień Sportu dla dzieci. Sztafety, slalomy, kozłowanie piłki do kosza oraz wiele innych gier i zabaw zespołowych to tylko niektóre z dyscyplin sportowych, w których można wziąć udział. Ogólnopolski Program Społeczny Trampolina jest projektem długofalowym - w latach następnych analogiczne działania podejmowane będą w kolejnych regionach kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program społeczny "Trampolina"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl