SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Programy TVP w międzynarodowej selekcji INPUT 2010

W lutym w holenderskim Hilversum odbędzie się międzynarodowa selekcja audycji telewizyjnych do programu INPUT 2010.  Weźmie w niej udział sześć audycji wyprodukowanych przez Telewizję Polską. Tegoroczna konferencja telewizji publicznych INPUT 2010 odbędzie się w dniach 8-12 maja w Budapeszcie.

Do międzynarodowej selekcji INPUT 2010 zgłoszono dwa filmy dokumentalne TVP:  "Chemia" Pawła Łozińskiego oraz "Magda miłość i rak" Aliny Mrowińskiej; animowany film "Esterhazy" w reż. Izabeli Plucińskiej (koprodukcja TVP Kultura); serial TVP 2 "Czas honoru", w reż.  Michała Kwiecińskiego, Grzegorza Kuczeriszki i Michała Rosy oraz program dla młodzieży Rozkminka Lidii Piechoty z TVP Olsztyn. Wśród zgłoszonych programów znalazła się także relacja TVP 2 z koncertu finałowego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w reż. Mateusza Dzieduszyckiego.

W drugiej połowie lutego zostanie przedstawiona lista audycji zakwalifikowanych do programu INPUT 2010. Tegoroczna konferencja INPUT odbędzie się w Budapeszcie, w dniach 8-12 maja 2010 r.

Podczas węgierskiej konferencji będzie omawianych i prezentowanych kilkadziesiąt najlepszych, najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych programów oraz filmów wyprodukowanych przez telewizje publiczne z całego świata. W projekcjach i dyskusjach zwyczajowo bierze udział kilkuset twórców, dziennikarzy i producentów związanych z 60 publicznymi telewizjami ze wszystkich kontynentów.

Ubiegłoroczny  INPUT, który odbywał się w maju 2009 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazał się sukcesem frekwencyjnym. Akredytowało się wówczas 900 osób z 56 krajów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Programy TVP w międzynarodowej selekcji INPUT 2010

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl