SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Korki.tv” od 22 kwietnia w Metro. „Chęć wsparcia uczniów”

W środę, 22 kwietnia kanał Metro (Grupa Discovery TVN) rozpocznie emisję codziennego edukacyjnego programu „Korki.tv”, w ramach którego nadawane będą lekcje przygotowujące uczniów szkół średnich do matury. - Ponad podziałami chcemy - jako stacja ogólnopolska - dołożyć swoją cegiełkę i pomóc uczniom szkół średnich w możliwie jak najlepszym opanowaniu materiału - komentuje Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

Article

Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany będzie  na stronie i profilu społecznościowym telewizji Metro.

- Miło nam, że jesteśmy częścią tego projektu i współtworzymy go z tak zaangażowanymi pedagogami. Uważam, że każda inicjatywa, która wspiera dzieci i nauczycieli w tej nadzwyczajnej sytuacji jest bardzo cenna. Dziś ponad podziałami chcemy - jako stacja ogólnopolska - dołożyć swoją cegiełkę i pomóc uczniom szkół średnich w możliwie jak najlepszym opanowaniu materiału - komentuje Maciej Świerzawski, szef kanału Metro. - Wierzę, że oddając antenę Metra na lekcje, które nazwaliśmy „Korki.tv”, damy młodzieży realne wsparcie.  „Korki.tv” będą realizowane przez samych nauczycieli w domowych warunkach.  Skupimy się przede wszystkim na tegorocznych maturzystach, bo oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji. W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Współorganizatorem projektu jest inicjatywa społeczna W.I.E.M.

- Pomysł projektu zrodził się z chęci wsparcia uczniów. Dzięki sieciom współpracy nauczycieli, w których działam i które tworzę, zebraliśmy grupę edukatorów - autorów lekcji, którzy z chęcią podzielą się wiedzą i doświadczeniem - mówi Oktawia Gorzeńska, członek inicjatywy społecznej „Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja”. - Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24. kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu - dodaje Anna Rzepa z W.I.E.M.

 

Lekcje w ramach „korki.tv” prowadzić będzie m.in. polonistka Katarzyna Włodkowska, czy anglistka, Ewa Drobek. Obie należą do znanej w sieci grupy Superbelfrzy, która organizuje inicjatywy edukacyjne. Matematyką zajmie się Krzysztof Chojecki, pomysłodawca projektu edukacyjnego „Pi-stacja Matematyka”, dla którego stworzył ponad 500 filmów z tego przedmiotu. - Mamy też świetnych koordynatorów projektu - Oktawia Gorzeńska to „eduzmieniaczka”, ekspertka ds. innowacji, zmiany, przywództwa oraz cyfryzacji w edukacji. Była autorką strategii i koordynatorką budowy pierwszej w Europie Centralnej Flagowej Szkoły Microsoft. Oprócz niej, Anna Rzepa, która w 2014 roku uzyskała międzynarodowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert i tym samym została zaliczona do grona 800 najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie - informuje nas biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Nagrania do programu się już zaczęły. Nauczyciele lekcje realizują samodzielnie we własnych domach.

Emisja tuż po „Szkole z TVP”

Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.30-13:00. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11.30 do 12.00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od 12.00 do 12.30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12.30 do 13.00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji będzie miała miejsce następnego dnia od godz. 9.00.

Podobny projekt od kilku tygodni na kilku naziemnych stacjach nadaje Telewizja Polska. Emitowany jest również w dni powszednie, ale od godz. 9.00, lekcje kończą się około 11.30 (materiały dla uczniów szkół podstawowych pokazywane są w TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP3 i TVP Historia, a ponadpodstawowych - w TVP Kultura i TVP HD).

„Korki.tv” na antenie kanału Metro wystartują w środę, 22 kwietnia 2020 roku. Ogólnodostępne lekcje dla maturzystów nadawane będą przez cztery tygodnie. Lekcje będzie można oglądać również w serwisie player.pl.

- Staramy się wykorzystywać możliwości naszych kanałów, aby dostarczać wartościowe treści. Metro to bezpłatna, ogólnopolska stacja telewizyjna dostępna na MUX-8, dociera do ponad 91 proc. widowni - dzięki temu projekt ma szansę dotarcia do jak największej liczby widzów. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych - komentuje nam biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Projekt skrytykowany w „Wiadomościach” TVP

Realizowany przez Grupę TVN Discovery Polska projekt „Korki.tv” kilka dni temu został skrytykowany w „Wiadomościach” Telewizji Polskiej w materiale Marcina Szypszaka zapowiedzianego napisem na „pasku”: Metoda „na kancelarię premiera”.

Publiczny nadawca relacjonował, że Grupa TVN Discovery Polska w ofercie wysłanej potencjalnym reklamodawcom nowego projektu powołała się na kancelarię premiera. Komercyjny nadawca po ujawnieniu sprawy przeprosił kancelarię premiera i usunął jej logo ze swoich materiałów. O sprawie w świąteczny weekend poinformował portal TVP.info.

Jak informuje portal Wirtualnemdia.pl biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uczestniczyła w pracach na każdym etapie. - Żałujemy, że Kancelaria zdecydowała się wycofać z projektu w ostatniej w chwili - komentuje nam.

Średni udział kanału Metro w 2019 roku wyniósł 0,36 proc.

Dołącz do dyskusji: „Korki.tv” od 22 kwietnia w Metro. „Chęć wsparcia uczniów”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iga
Bardzo dobra inicjat!!
odpowiedź
User
Kooka
No i super! Każda inicjatywa, która pomaga przetrwać ten edukacyjny bałagan - na wagę złota!
odpowiedź
User
edufan
zapowiada się interesująco :)
odpowiedź