SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen z paliwem tańszym o 30-40 groszy. Trzeba jednak być w programie Vitay

PKN Orlen rozpoczyna promocję, w ramach której do końca wakacji uczestnicy programu lojalnościowego Vitay będą otrzymywali rabat w wysokości 30 groszy na litrze. - W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze - zapewnia prezes Orlenu Daniel Obajtek.

W ramach promocji każdy uczestnik programu Vitay otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (Efecta lub Verva) w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie (czyli łącznie do 150 litrów w ciągu miesiąca). W przypadku osób z Kartą Dużej Rodziny zniżka wyniesie 40 groszy na litrze.

Z promocji będą mogli skorzystać wszyscy zarejestrowani uczestnicy programu Vitay - korzystający z aplikacji Orlen Vitay lub tradycyjnej plastikowej karty Vita. Akcja rozpocznie się 1 lipca, przy czym użytkownicy aplikacji Orlen Vitay będą mogli korzystać z rabatów już od 27 czerwca.

Promocja na wszystkich stacjach Orlen potrwa do końca wakacji.

Tańsze paliwo na stacjach Orlen z aplikacją lub kartą Vitay

- Kryzys energetyczny i wojna za naszą wschodnią granicą powodują niestabilność na rynkach surowców i doprowadziły m.in. do wzrostu kosztów transportu oraz cen energii, z którymi mierzą się obecnie wszystkie kraje europejskie. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji naszych klientów, dlatego w ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, aby w tym wymagającym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze - podkreśla w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

- Przygotowaliśmy letnią promocję, która pozwoli kierowcom taniej tankować na naszych stacjach. Wszystkie nasze procesy optymalizacyjne wspierane realnymi działaniami rządu powodują, że ceny paliw w Polsce od tygodni pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej i obecnie są niższe niż w Bułgarii czy Rumunii. Dokładamy starań, aby tak pozostało - zapewnia.

Promocję będzie wspierać kampania reklamowa przygotowana przez agencję Grey. Działania zaplanowano w telewizji, internecie, radiu, prasie, a także na outdoorach i stacjach Orlen.

Orlen ma 1,8 tys. stacji w Polsce

Do PKN Orlen należy zdecydowanie największa sieć stacji paliwowych w Polsce - na koniec ub.r. liczyła 1 819 punktów. Drugi pod tym względem BP miał 563 stacje, a Grupa Lotos - 520.

Koncern jest obecny ze swoimi stacjami także w Niemczech, Czechach, na Słowacji i Litwie. W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Orlen (obejmująca też m.in. Anwil i przejętą kilka lat temu Energę) osiągnęła wzrost zysku netto rok do roku o 1 mld zł do 2,8 mld zł i zysku EBITDA LIFO o 0,4 mld zł do 2,79 mld zł.

Benzyna nadal kosztuje prawie 8 zł/l

W zeszłą środę serwis e-petrol informował, że olej napędowy cały czas drożeje: w ciągu tygodnia cena wzrosła o 16 groszy i litr przeciętnie kosztuje obecnie 7,89 zł. Paliwo to najtańsze jest w województwie łódzkim gdzie kosztuje średnio 7,83 zł, a najdroższe na Podlasiu gdzie za litr zapłacimy 7,91 zł.

Z kolei benzyna Pb95 w ciągu tygodnia potaniała "o zaledwie 2 grosze" i w sprzedaży detalicznej kosztuje średnio 7,92 zł/l. Najtaniej, za 7,88 zł/l, można ją kupić na Pomorzu, a najdrożej na Podkarpaciu - litr kosztuje 7,99 zł.

Potaniał autogaz - jego cena jest o 3 grosze niższa niż tydzień temu. Obecnie litr kosztuje średnio 3,52 zł. Najtańsze LPG zakupimy w województwie świętokrzyskim - jego litr kosztuje tam średnio 3,40 zł. Najdrożej autogaz zatankujemy na Dolnym Śląsku gdzie kosztuje przeciętnie 3,66 zł/l.

Dołącz do dyskusji: Orlen z paliwem tańszym o 30-40 groszy. Trzeba jednak być w programie Vitay

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szkoda
Zawracanie kijem nawet nie Wisły a oceanu. Podwyżki z ostatnich tygodni nie dotyczą tylko Polski a całego świata. Orlen uległ presji politycznej.
odpowiedź
User
477
Dla mnie najśmieszniejsze jest, że przeciw zbyt wysokiej cenie paliw darli japy ci którzy na co dzień plotą najwięcej o wolności gospodarczej. Raz, że Orlen nie ma wpływu na cenę paliwa obecnie, jeśli tnie to po prostu będzie dopłacał przez pewien czas, a działanie stacji Orlenowskich jest wręcz po kosztach. Mało kto chce brać franczyzę, w tych które są rotacja pracowników raz na kwartał. Takie luksusy.
odpowiedź
User
*
Gdyby to była mniejsza firma, byłaby pewnie już od dawna na minusie i by zjechać te 30 groszy na litrze rząd musiałby dopompować a 3 miliardy, by burakom z prowincji którzy nie chodzą na wybory, którym Balcerowicz polikwidował PKSy, a potem ścięto im autobusy miejskie do poziomu jednej linii obsługiwanej przez 40 –letniego Mana sprowadzonego ze szrotu w DDR. A tak, mocny Orlen może coś zadziałać. Ciekawe jak na tych mniejszych dziadowskich stacyjkach będzie.
odpowiedź