SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Szopka Noworoczna” wraca do TVP. Jej autorem Marcin Wolski

Po rocznej przerwie Telewizja Polska pokaże „Szopkę Noworoczną”, którą przygotował Marcin Wolski. Konwencja widowiska przewiduje udział aktorów młodego pokolenia, którzy przedstawią polityczne podsumowanie roku. W szopce widzowie zobaczą także figurki autorstwa Barbary Pieli, znane z programu „Minęła 20” w TVP Info - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marcin Wolski, fot. AKPAArticle

W tym roku Telewizja Polska pokaże „Szopkę noworoczną”, która była nieobecna na antenie w ubiegłym roku. Widowisko przedstawi w krzywym zwierciadle najważniejsze osoby z polskiego oraz zagranicznego życia politycznego i społecznego.

Marcin Wolski - do tej pory dyrektor agencji kreacji rozrywki, od grudnia doradca zarządu Telewizji Polskiej - w ubiegłym roku nie przygotował widowiska, swoją decyzję tłumacząc brakiem czasu.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Wolski zdradził, że konwencja „Szopki Noworocznej” składa się z trzech elementów: głównego - aktorzy w maskach grają polityków w przedszkolu, są ubrani w majtki; pobocznego – ich opiekunów, którymi są „opiekunowie tego świata”: Trump, Merkel, Putin, Juncker - grają ich aktorzy w żywym planie i w pełnej charakteryzacji. Trzecim elementem przedstawienia jest „telewizja w telewizji” - w przedszkolu dzieci-politycy oglądają „Plastusiową telewizję” i tam pojawiają się figurki autorstwa Barbary Pieli.

Wolski powiedział nam również, że tak jak w poprzednich latach, scenariusz sztuki przygotował całkowicie samodzielnie, a Barbara Piela „twórczo go uzupełniła”.

W "Szopce" grają aktorzy młodego pokolenia

Reżyserem „Szopki” jest Marcin Kołaczkowski, występuje w niej 22 aktorów młodego pokolenia. Doradca zarządu Telewizji Polskiej w obszarze rozrywki powiedział w rozmowie z nami, że to duża zmiana w porównaniu do poprzednich lat, stwierdził, że „wyrwał się z kręgu aktorów, w których poruszał się od prawie 30 lat i nastąpiło otwarcie na młodość”.

Prace nad „Szopką noworoczną” rozpoczęły się już we wrześniu - najpierw zbieranie materiałów i pisanie scenariusza. Część utworów miała powstać również w czasie wyborów samorządowych, kiedy Wolski nie znał jeszcze ich wyników – napisał więc kilka alternatywnych utworów. Prace zakończyły się zatwierdzeniem przedstawienia w poniedziałek, w sumie ekipa spędziła kilka dni na nagraniach radiowych, ok. 3 dni na nagraniach telewizyjnych, kilka dni montowano materiał.

"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" zostanie wyemitowana 1 stycznia w TVP1 o 22:00 i potrwa 40 minut. Nie wiadomo jeszcze, kiedy stacja pokaże jej powtórki – zwykle jednak była ponownie emitowana przynajmniej raz.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska za Marcina Wolskiego dyrektor agencji kreacji rozrywki

Marcin Wolski - do tej pory dyrektor agencji kreacji rozrywki - od grudnia został doradcą zarządu Telewizji Polskiej. Jego poprzednie stanowisko objęła dotychczasowa dyrektor agencji kreacji oprawy i reklamy, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Wolski od lipca 2016 roku był dyrektorem TVP2, jest także współprowadzącym i pomysłodawcą „W tyle wizji” TVP Info. Od jesieni 2016 emitowana jest też jego dodatkowa część programu „W tyle wizji extra”. Jest także scenarzystą, autorem piosenek, publicystą „Do Rzeczy”.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Dołącz do dyskusji: „Szopka Noworoczna” wraca do TVP. Jej autorem Marcin Wolski

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Uwielbiam Tworczosc Marcina Wolskiego. Powinien on dostac Nobla z literature. Czytalem chyba wszystkie jego ksiazki. Polecam !
odpowiedź
User
Józef
Kolejna okazja do włażenia w dupę kurduplowi.
odpowiedź
User
suweren
Kolejna okazja do włażenia w dupę kurduplowi.
...i zgarnięcia fruktów z pańskiego stołu...
odpowiedź