SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przekrój” jesienią zadebiutuje na giełdzie

- Do fuzji Wydawnictwa Przekrój oraz firmy producenckiej Gremi Film Production dojdzie jeszcze przed wakacjami – powiedział w rozmowie Wirtualnemedia.pl Jarosław Knap, doradca grupy Gremi. 

„Przekrój” jesienią zadebiutuje na giełdzie

Jak dodał, w tym momencie analitycy rozpatrują wszystkie możliwe warianty związane z wprowadzeniem nowej firmy na Giełdę Papierów Wartościowych. Ja zapewnił, nowa spółka znajdzie się na parkiecie GPW jesienią.

Jednym z najważniejszych znaków rozpoznawczych Gremi Media (pod taką nazwą najprawdopodobniej funkcjonować będzie nowa spółka) ma być rozbudowana platforma internetowa. Jak powiedział nam Knap, ma ona tworzyć zupełnie nową jakość w internecie.

- Obecnie serwisy internetowe prezentują zazwyczaj elektroniczne wersje materiałów, które są dostępne w druku. My, po fuzji obu firm, będziemy mieli do wykorzystania m.in. kontent tekstowy, zdjęcia oraz liczne materiały filmowe. Na tej bazie będziemy robić nowe formaty multimedialne – zapowiada Knap. Jednak więcej informacji o nowej platformie zdradzić nie chce. Zapewnia, że platforma wykorzysta najnowocześniejsze technologie internetowe, będzie zaskoczeniem i na pewno ruszy w tym roku. Nad platformą internetową pracuje obecnie zespół pod nadzorem Artura Rumianka, który pełni obowiązki dyrektora Wydawnictwa Przekrój.

Rumianek powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że pomysł połączenia wydawnictwa ze spółką Gremi Film Production uważa za dobry. – Na razie jesteśmy na etapie przygotowywania wszystkich kwestii merytorycznych. Wspólne know how może być przydatne przy wielu przedsięwzięciach biznesowych. Wyobrażam sobie, że po połączeniu nowa firma będzie bardzo poważnym graczem na rynku medialnym – powiedział Rumianek.

Jarosław Knap przyznał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że proces fuzji wydawnictwa Przekrój oraz Gremi Film Production, stworzenie platformy internetowej oraz przygotowanie firmy do wejścia na GPW to spora inwestycja, jednak nie był jeszcze w stanie określić dokładnych kosztów całego przedsięwzięcia. Powiedział tylko, że będzie to kwota liczona w milionach złotych, ale dokładna suma będzie znana za kilka tygodni.

Prezesem Gremi Media zostanie Jan Godłowski, obecny prezes Wydawnictwa Przekrój.

Zarówno Wydawnictwo Przekrój (wydawca magazynów „Sukces” oraz „Przekrój”), jak i firma producencka Gremi Film Production są własnością biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. Hajdarowicz jest właścicielem także kilku innych firm, m.in. NFI Jupiter.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przekrój” jesienią zadebiutuje na giełdzie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wrek
Powinni odkupić od Krasowskiego Europe bo gościu zrobił kapitalny miesięcznik (e-europa.pl). Przekrój jest pozbawiony myślicieli jakiegoś magnesu.
8 8
odpowiedź