SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digital TV Research szacuje przychody ze streamingu w regionie Azji i Pacyfiku. Wzrosną do 49 miliardów dolarów w ciągu 6 lat

Według nowych danych Digital TV Research przychody z platform streamingowych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) osiągną 49 miliardów dolarów do 2029 roku. Oznacza to wzrost o 15 miliardów dolarów w porównaniu z tegoroczną kwotą (34 mld USD).

Rynek indyjski

Dane opublikowała brytyjska firma analityczna Digital TV Research, która stwierdziła, że wzrost następuje nawet, mimo że indyjski rynek subskrypcji VoD (SVoD) został zakłócony przez problemy z usługą Disney+ Hotstar, która utraciła prawa do indyjskiej Premier League Cricket.

Chiny nasycone subskrypcjami

Z kolei Chiny osiągnęły poziom nasycenia subskrypcjami OTT, ale za sześć lat nadal będą odpowiadać za 39 proc. całkowitych przychodów regionu Azji i Pacyfiku (APAC). Ta szacunkowa liczba jest niższa od 47 proc. odnotowanych w tym roku, ponieważ wygląda na to, że inne kraje w regionie będą rosły szybciej.

Przychody SVoD przewyższyły przychody z VoD wspieranego reklamami (AVoD) w 2019 r., przy czym prognozuje się, że do 2029 r. platformy płatnych subskrypcji zarobią o 4 miliardy dolarów więcej, a AVoD o 9 miliardów dolarów.

Sytuacja dużych graczy

Najbardziej zaskakujące jest to, że do 2029 r. sześć największych platform streamingowych z siedzibą w USA – w tym Netflix, Amazon Prime Video i Disney+ – będzie odpowiadać jedynie za 18 proc. przychodów OTT regionu APAC – co stanowi najniższy odsetek ze wszystkich regionów na świecie.

Dołącz do dyskusji: Digital TV Research szacuje przychody ze streamingu w regionie Azji i Pacyfiku. Wzrosną do 49 miliardów dolarów w ciągu 6 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl