SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Groupe uruchomi platformę Marcel. Czas na AI i machine learning

Publicis Groupe planuje w 2018 roku uruchomić platformę Marcel, która ma ułatwić współpracę pomiędzy blisko 80 tys. pracownikami jej 200 biur w 30 krajach na całym świecie.

Article

Marcel ma być - według zapowiedzi Arthura Sadouna, nowego CEO Publicis Groupe - pierwszą na świecie platformą - profesjonalnym asystentem wykorzystującym AI i tzw. machine learning.

- Chcemy zbudować platformę w centrum naszej organizacji, która całkowicie przemieni naszą interakcję, która zmieni sposób naszego działania, nada inne znaczenie i wyznaczy inną przyszłość naszym talentom - powiedział Sadoun w wideo skierowanym do pracowników.

Marcel ma opierać się na tzw. predykcyjnej naturze AI, dzięki czemu będzie identyfikować możliwości, przewidywać potrzeby klientów, łączyć ludzi, uwalniać kreatywność poprzez wykorzystanie zasobów Grupy do zarządzania rozwiązaniami biznesowymi.

To jak ma działać ta platforma-asystent zostało oparte o wewnętrzne, tegoroczne globalne badania talentów Publicis Groupe pokazujące, jak ludzie tej firmy chcą pracować w przyszłości.

Według zapowiedzi Sadouna Marcel ma dawać Grupie możliwość łączenia różnorodnych i ekstremalnych umiejętności, np. projektantów z informatykami, robotyki ze specjalistami, konsultantów z twórcami itp.

Nowa platforma ma np. umożliwić pracownikom grupy aplikowanie na różne stanowiska na całym świecie. Dzięki niej pracujący w agencjach grupy na wszystkich rynkach będą mieć dostęp do projektów realizowanych w innych biurach – np. copywriter z biura na Filipinach będzie mógł pracować nad projektem realizowanych przez agencję w Nowym Jorku.

Dzięki niej możliwe będzie np. skompletowanie zespołu do obsługi danego klienta czy projektu składającego się z pracowników kilku agencji sieci na świecie.

Marcel ma również służyć klientom agencji, m.in. dzięki temu, że pozwoli im na bezpośredni kontakt z danym ekspertem.

W celu opracowania i wdrożenia tej platformy, Publicis Groupe przesunie swój dotychczas budżet promocyjny przeznaczony m.in. na udział w płatnych wydarzeniach branżowych na nową inwestycję.

Platforma Marcel ma być gotowa w czerwcu 2018 roku, na targi Viva Technology.

Nazwa platformy pochodzi od imienia założyciela Publicis - Marcela Bleusteina Blancheta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicis Groupe uruchomi platformę Marcel. Czas na AI i machine learning

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
potiomkin
"nade inne"? co?
odpowiedź