SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PwC zatrudni w Polsce 5 tys. osób i zainwestuje 100 mln dolarów

Firma doradcza PwC ogłosiła nową strategię "The New Equation", w ramach której w ciągu 5 lat w Polsce powstanie 5 tys. nowych miejsc pracy, a inwestycje m.in. w nowe technologie, nowe usługi i szkolenia talentów osiągną poziom co najmniej 100 mln dolarów. Na świecie PwC stworzy w tym czasie 100 tys. nowych etatów i zainwestuje 12 mld dol.   

Adam Krasoń, prezes PwC w PolsceArticle

Nowa strategia "The New Equation" PwC skupia się na dwóch wzajemnie powiązanych wyzwaniach, z którymi przedsiębiorcy muszą się zmierzyć w świecie burzliwych przemian technologicznych, geopolitycznych oraz zmian klimatycznych i długotrwałych skutków pandemii COVID-19.

Pierwszym z nich jest budowanie zaufania na rynkach. Celem PwC jest spełnienie rosnących oczekiwań w zakresie przejrzystości i zaangażowania interesariuszy. Nowa strategia zakłada, że raportowanie i zgodność z regulacjami, czyli compliance, to tylko jeden element większej całości. Równie istotne są odpowiednia kultura organizacyjna, podejście kadry kierowniczej do zmian, dostosowanie się nowych  regulacji, strategie wykorzystania technologii i właściwe zarządzanie.

Drugim celem jest zapewnienie trwałych wyników poprzez budowanie długookresowej wartości i odporności przedsiębiorstw na kryzysy. W realizacji tego celu kluczowa jest wiedza z zakresu strategii, usług cyfrowych i chmurowych, ludzi i organizacji, podatków, prawa i zgodności z przepisami.

- Wspieramy przedsiębiorców w osiąganiu najlepszych wyników dzięki połączeniu unikalnych kompetencji ekspertów PwC z możliwościami, jakie dają nowe technologie. Presja konkurencyjna i oczekiwania społeczne wymagają od firm szybszych zmiany, które umożliwią pozyskanie klientów i   kapitału oraz przyciąganie talentów. Równocześnie firmy muszą rozwijać się w sposób, który przyniesie wartość zarówno teraz, jak i w przyszłości, pomimo ciągłych zmian - mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

PwC szykuje wielkie inwestycje w Polsce

Realizując założenia strategii "The New Equation" w ciągu kolejnych 5 lat polskie spółki PwC zamierzają stworzyć 5 tys. nowych miejsc pracy, a także zainwestować co najmniej 100 mln dolarów m.in. w podnoszenie jakości wszystkich usług, nowe usługi chmurowe, technologiczne, usługi typu managed service, ale także w automatyzację procesów audytowych i usług podatkowych, jak również wzmocnienie cyfrowych umiejętności pracowników.

- Chcemy co roku tworzyć 1000 miejsc pracy w spółkach PwC w Polsce. Wiemy, że rozwiązywanie problemów przyszłości wymaga zespołów specjalistów, którzy mają głęboką wiedzę w swoich dziedzinach i łączą swoje kompetencje z zakresu audytu, ESG, prawa, podatków i strategii biznesowych z nową siłą napędową jaką jest technologia - mówi Adam Krasoń.

PwC Polska zamierza kontynuować inwestycje w rozwiązania chmurowe dla wszystkich sektorów gospodarki. Trwają także prace związane z rozbudową  centrów kompetencyjnych pracujących w modelu managed service o obszary dotyczące m.in. obsługi prawnej, forensic czy ESG, wykorzystujące doświadczenie zespołu ekspertów PwC Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie (obecnie ponad 1000 pracowników).

Dziś PwC w Polsce zatrudnia ponad 6 tys. osób specjalizujących się w doradztwie biznesowym, podatkowym, prawnym, technologicznym oraz w audycie. Ponad tysiąc z nich to eksperci technologiczni.

Globalna strategia PwC

Globalna strategia The New Equation zakłada stworzenie w sumie we wszystkich krajach, gdzie jest obecne PwC, 100 tys. nowych miejsc pracy, aby wzmocnić i rozszerzyć kompetencje potrzebne do wspierania przedsiębiorców w sprostaniu oczekiwaniom ich interesariuszy i społeczeństwa.

Nowa strategia PwC zakłada dodatkowo stworzenie centrów kompetencyjnych dla specjalistów w zakresie kluczowych obszarów ESG, jak również globalnej Akademii ESG, która umożliwi wszystkim partnerom i pracownikom zdobycie praktycznej wiedzy dotyczącej ESG i wykorzystanie jej w projektach.

Firma zamierza zainwestować miliard dolarów na przyspieszenie wdrażania technologii, które jeszcze bardziej zautomatyzują i wzmocnią jakość usług audytowych doskonaląc model audytu przyszłości. Inwestycje będą obejmowały także wykorzystanie chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i innych nowych technologii w celu dostarczania klientom informacji i zwiększania ich przewagi konkurencyjnej

PwC stworzy także sieć Instytutów Przywództwa - pierwszy z nich będzie miał siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Dołącz do dyskusji: PwC zatrudni w Polsce 5 tys. osób i zainwestuje 100 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl