SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PwC z Centrum Kompetencyjnym w Gdańsku

Firma doradcza PwC otwiera w Gdańsku Centrum Kompetencyjne (Center of Excellence), które ma świadczyć usługi doradcze głównie dla klientów z sektora finansowego krajów Europy Zachodniej i USA.

Article

Centrum Kompetencyjne PwC w Gdańsku rozpocznie działalność w styczniu 2015 r. Ma ono świadczyć usługi w obszarach związanych z międzynarodowymi regulacjami w sektorze finansowym.

Do czerwca 2015 r. PwC planuje zatrudnić na potrzeby gdańskiego centrum ok. 50 młodych talentów, a w perspektywie 3-4 lat znacząco zwiększyć liczbę pracowników. Oferta pracy skierowana jest do specjalistów z doświadczeniem oraz do absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych, a także do osób spoza kierunków ściśle finansowych, np. prawników, lingwistów czy informatyków.

Gdańska inwestycja PwC będzie czwartą tego typu na świecie. Podobne centra działają już w USA, Irlandii Północnej i Indiach.

Inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

W Gdańsku od 1996 r. działa także regionalne biuro PwC, które zatrudnia 40 osób i świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.

W sumie PwC ma w Polsce 7 biur regionalnych (Gdańsk, Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź), w których pracuje łącznie prawie 2 tys. osób. Dodatkowo w Polsce działa Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, które powstało 5 lat temu, a obecnie pracuje w nim ponad 750 specjalistów na potrzeby 25 rynków, wspierając działalność PwC w zakresie usług audytorskich oraz podatkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PwC z Centrum Kompetencyjnym w Gdańsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl