SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy lider. „Dzień Dobry TVN” wyprzedziło "Pytanie na śniadanie"

“Pytanie na śniadanie”, które na początku roku zmieniło wszystkich prowadzących, w marcu br. zanotowało spadek widowni aż o 127 tys. widzów. Konkurencyjne “Dzień Dobry TVN” straciło tylko 21 tys. widzów i minimalnie wyprzedziło konkurenta z TVP pod względem całkowitej oglądalności. Śniadaniówka TVN była liderem także w grupach 16-49 i 20-54 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Anna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska w studiu "Dzień dobry TVN", fot. materiały prasowe TVNAnna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska w studiu

W marcu 2024 roku średnia oglądalność „Dzień dobry TVN'” wyniosła 347 tys. osób przy 7,57 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarły Wirtualnemedia.pl. Magazyn miał 21 tys. widzów mniej niż rok wcześniej, ale awansował na pozycję lidera. 

Drugie miejsce zajęło konkurencyjne „Pytanie na śniadanie” TVP2, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 345 tys. osób, co przełożyło się na 7,26 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVP śledziło 472 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 9,38 proc.), co oznacza spadek aż o 127 tys. oglądających (największy w zestawieniu).

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W marcu 2024 roku jego widownia wyniosła 193 tys. osób, a udział - 7,69 proc. Program względem analogicznego okresu rok wcześniej stracił 25 tys. widzów. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

„Dzień dobry TVN” na czele we wszystkich grupach

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” w  marcu br. miał 144 tys. widzów (względem analogicznego okresu ub.r. spadek o prawie 3 tys. oglądających)

Drugie było także „Pytanie na śniadanie” (spadek o 28 tys. do 106 tys. oglądających - największy w zestawieniu), a trzeci „Nowy dzień z Polsat News” (wzrost o 9 tys. do 71 tys. widzów).

Taka sama kolejność panowała w grupie 20-54.

TVP wymieniła wszystkich prowadzących „Pytania na śniadanie”

Telewizja Polska postanowiła w trybie nagłym wymienić gospodarzy „Pytanie na śniadanie”. To decyzja nowej szefowej morning-show Kingi Dobrzyńskiej, która kieruje programem od początku stycznia br. Do 18 stycznia br. śniadaniowy program TVP prowadzili: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Tomasz Wolny i Ida Nowakowska, Robert Koszucki i Małgorzata Opczowska, Tomasz Kammel i Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora oraz Anna Popek i Robert Rozmus.

Z kolei od piątku, 19 stycznia br. w „Pytaniu na śniadanie” w tych rolach pojawiają się takie duety, jak: Beata Tadla i Tomasz Tylicki, Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Joanna Górska i Robert Stockinger, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz oraz Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.

Aktualnie „Dzień dobry TVN” prowadzą na zmianę cztery pary gospodarzy: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński oraz nowy duet - Anna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska, który prowadzi magazyn od początku grudnia ub.r.

Dołącz do dyskusji: Nowy lider. „Dzień Dobry TVN” wyprzedziło "Pytanie na śniadanie"

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
By
Brawo!
odpowiedź
User
Anna Maria
Wygrał lepszy.
odpowiedź
User
Pan_Jaras
To nie DDTVN wyprzedziło PNŚ. To oglądalność PNŚ upadła na twarz.
odpowiedź