SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dziennikarz Trójki w Radiu Nowy Świat

Damian Kwiek, w przeszłości dziennikarz m.in. radiowej Trójki i Chip.pl, zaczął tworzyć podcast „5. rewolucja” dla Radia Nowy Świat. Niedawno przeszedł z agencji Pro Science do grupy knowledge up na stanowisko dyrektora marki industry up.

- „5. rewolucja” to podcast o przemyśle 4.0 i 5.0, czyli koncepcjach produkcji opartej na nowoczesnej organizacji biznesowej i technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, analiza danych czy digital twin - opisuje Damian Kwiek w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

- W pierwszym odcinku „5. rewolucji” dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, ekspert w zakresie zarządzania, przybliży historię rewolucji przemysłowych, argumentując, że każda z nich wykraczała daleko poza produkcję. Dr Anna Gawrońska, która specjalizuje się w transformacji cyfrowej sektora medycznego, wskaże rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0, stosowane w szpitalach. Bo przemysł 4.0 i 5.0 to w rzeczywistości pomysły organizacyjne, techniczne i strategiczne, które mogą przydać się nam w każdej dziedzinie - opisuje Kwiek.

„5. rewolucja” będzie publikowana w zakładce „Podcasty ekstra plus”, gdzie można też znaleźć pięć innych serii: „Z archiwum Pani M.” Magdy Jethon, „Komu piosenkę” Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego, „Pod czeskim dachem” Tomasza Ławnickiego, „Skandynawskim tropem” Jana Janczego oraz „DoSłownie o muzyce” Macieja Jankowskiego.

Na razie pojawił się pierwszy odcinek podcastu, kolejne będą publikowane co dwa tygodnie w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej Radia Nowy Świat. - W tej chwili mamy umowę na 12 odcinków „5. rewolucji” - zaznacza Kwiek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od października Damian Kwiek jest dyrektorem industry up, marki należącej do grupy knowledge up. - industry up specjalizuje się w komunikacji wiedzy, głównie w sektorze przemysłowym - wyjaśnia menadżer.

Poprzednio przez ponad rok pracował w agencji Pro Science jako head of content oraz przez ponad przy lata w Future Industry Platform, kolejno jako content manager i szef komunikacji. W latach 2017-2020 współtworzył serwis internetowy Chip.pl, pisał też felietony do magazynu „CRN”.

Wcześniej był związany z branżą radiową. W latach 2007-2016 pracował w Trójce, m.in. jako reporter, prowadzący i wydawca audycji „Zapraszamy do Trójki”, „To był dzień”, „Cyber Trójka”, „Salon polityczny Trójki”, „Raport o stanie świata” i „Pulsu Trójki. Wcześniej przez siedem lat był związany z Radiem Kraków i przez dwa lata z Radiem Rak.

Czytaj też: Waglewski i Maleńczuk w nowej audycji Radia Nowy Świat

Według wyników badania Krajowego Instytutu Mediów od grudnia ub.r. do maja br. Radio Nowy Świat miało 0,6 proc. zasięgu, 198,8 tys. codziennych słuchaczy i 9,2 proc. udziału w rynku słuchalności radia w internecie. Zajmowało trzecią pozycję, za RMF FM i Radiem 357.

W ub.r. przychody rozgłośni ze zbiórki na Patronite wzrosły z 7,94 do 8,15 mln zł, a zysk netto wyniósł 326 tys. zł. Stacja ma obecnie prawie 35 tys. patronów wpłacających miesięcznie 756 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz Trójki w Radiu Nowy Świat

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Shin
Ciechana weźcie do podcastów, on robi takie zabawne i mądre, a sam przy tym taki skromny.
Ciekawe co on teraz porabia?
odpowiedź
User
ess
Ciechana weźcie do podcastów, on robi takie zabawne i mądre, a sam przy tym taki skromny.
Ciekawe co on teraz porabia?


Żuje gumę.
odpowiedź
User
cza-ban
Świetny dziennikarz, jedna z pierwszych ofiar botoksowej prezes w Trójce.
odpowiedź