SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa osoba w zarządzie Radia 357. Przechodzi z „Dziennika Gazety Prawnej”

Na początku maja do zarządu internetowego Radia 357 dołączy Aneta Kowalska, poprzednio związana z Grupą Infor. Będzie odpowiadała m.in. za sprzedaż i marketing.

Aneta Kowalska i Paweł Sołtys, fot. materiały prasowe Radia 357Aneta Kowalska i Paweł Sołtys, fot. materiały prasowe Radia 357

- Decyzja o przyjęciu zaproszenia do zespołu Radia 357 jest dla mnie nie tylko kolejnym krokiem w karierze. To nie jest zwykła zmiana pracy. Znam fenomen Radia 357 i chcę współtworzyć jego sukces - podkreśla Aneta Kowalska w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Aneta Kowalska do zarządu Radia 357 dołączy 6 maja, będzie odpowiedzialna za sprzedaż, marketing, komunikację i e-commerce. - Radio 357 już osiągnęło bardzo dużo, ale wciąż ma ogromny potencjał, który warto i trzeba rozwijać. To radio wybitnych osobowości i fantastycznych głosów, wspierające twórców i polską kulturę, angażujące, wolne - nie tylko od partyjnej polityki i bloków reklamowych. Tę wolność czuć tutaj od progu. Jestem dumna, że od teraz mogę traktować to miejsce też jako swoje i bliskie. Gramy dalej i wykorzystamy każdą szansę, by rosnąć i rozwijać się - zapewnia.

CZYTAJ TEŻ: Szef Radia 357 uspokaja patronów. Po powrocie kolejnej osoby do Trójki

Zmiana w zarządzie Radia 357

Poprzednio Aneta Kowalska była związana z Grupą Infor. W ostatnich latach pełniła tam funkcję dyrektor marketingu i sprzedaży w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

- To dla nas bardzo ważny moment i mocny transfer w branży. Aneta jest świetnym fachowcem, zna rynek mediów na wylot. Ma na swoim koncie udaną cyfryzację treści DGP i budowę modelu subskrypcyjnego, w wyniku którego DGP wskoczyła na pozycję lidera dystrybucji swojej wersji cyfrowej. To dla nas duża satysfakcja, że Aneta wybrała właśnie Radio 357 na miejsce realizacji swoich talentów - podkreśla Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu rozgłośni.

W zarządzie stacji Aneta Kowalska zastąpi Pawła Ruszkowskiego, który dalej będzie pełnił funkcję dyrektora finansowego. - Ponieważ zgodnie z umową spółki nasz zarząd może liczyć maksymalnie 5 osób, Aneta zajmie miejsce, które zwolni Paweł Ruszkowski - Paweł w dalszym ciągu będzie pilnował radiowych finansów, pozostając na stanowisku naszego dyrektora finansowego - wyjaśnia Paweł Sołtys.

Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu, do zarządu Radia 357 zostali powołani nowi przedstawiciele spółdzielni zrzeszającej jej twórców: Agnieszka Szwajgier i Marcin Cichoński. W poprzedniej kadencji spółdzielnię w zarządzie reprezentowały Olga Mickiewicz i Ewa Mieczławska. Agnieszka Szwajgier w zarządzie spółki 357 będzie odpowiedzialna za ofertę programową, a Marcin Cichoński za tematy pracownicze.

Ile zarabia Radio 357

W ub.r. Radio 357 osiągnęło wzrost przychodów o 9,1 proc. do 14,1 mln zł. Zwiększyły się zarówno wpłaty od patronów, jak też wpływy reklamowe. Stacja osiągnęła 235,4 tys. zł zysku brutto.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych z badania Krajowego Instytutu Mediów od grudnia 2022 do maja ub.r. Radia 357 codziennie miało średnio 276,7 tys. słuchaczy i 14,1 proc. udziału w czasie słuchania radia w internecie. Wyższe wyniki osiągnęło jedynie RMF FM. Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów - na Patronite stację wspiera obecnie ok. 50 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc ponad 900 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Nowa osoba w zarządzie Radia 357. Przechodzi z „Dziennika Gazety Prawnej”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ella
Nie ma już patronów na Patronite.
odpowiedź
User
Infor Ekspert
A to niespodzianka. Bardzo fajna kreatywna dziewczyna, teraz już pani, i radio przez to jeszcze fajniejsze. Jeśli będzie mogła normalnie pracować zamiast spędzać czas na bezsensownych naradach ciągnących się od świtu do nocy i realizowaniu ciagle tych samych niepotrzebnych projektów, to duży zysk dla radia i duża strata dla Inforu.
odpowiedź
User
Uwaga
Zrezygnowałem z patronatu 357, po tym jak Zozuń zniknął z Popołudniówki. Ogólnie radio idzie w złą stronę. Coraz mniej ciekawych głosów. Wpychani są wszędzie młodzi tak jak w Radiu Nowy Świat. Gdyby 357 słuchało patronów to odpływ patronów byłby mniejszy. Jak dla mnie powrót do patronowania mogłyby sprawić: Poranny prgram od 5 do 6, sobotni poranek np od 7 do 10 zamias Bistro, usunięcie Minty w poniedziałki lub do podcastów. Popołudniówka 357 od 16 do 19 lub od 15 do 18. I mniej Oli Budki błagam mniej...
odpowiedź