SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Bezpieczna Podróż zniknęło z multipleksów DABCOM

Nadające wyłącznie cyfrowo Radio Bezpieczna Podróż od kilku dni nie jest słyszalne w kilku miastach, gdzie operatorem multipleksu jest firma DABCOM. Właściciel stacji zapowiada, że chce jak najszybciej wrócić do cyfrowego eteru, ale nie potrafi powiedzieć, kiedy to nastąpi.

fot. Radio Bezpieczna PodróżArticle

Najpewniej od środy, 21 grudnia Radia Bezpieczna Podróż nie mogą słuchać mieszkańcy Warszawy, Poznania, Katowic, Częstochowy i Tarnowa, którzy posiadają odbiorniki DAB+. To miasta, w których sygnał rozgłośni jest udostępniany poprzez multipleksy cyfrowe, których operatorem jest DABCOM. Zapytaliśmy tę firmę, jaki jest powód usunięcia tej stacji z listy dostępnych programów. Odpowiedzi jednak nie otrzymaliśmy.

Również Fundacja Emanio Arcus, która jest właścicielem Radia Bezpieczna Podróż, nie chciała powiedzieć, dlaczego stacja zniknęła z multipleksów DABCOM. - Jesteśmy w kontakcie z tą firmą. Nic więcej nie mogę powiedzieć - usłyszeliśmy w piątkowe popołudnie. Kiedy wrócicie? - zapytaliśmy. - Jak najszybciej się da. To zależy od obu stron, to kwestia różnych spraw. Próbujemy rozmawiać na ten temat - powiedziano nam w Fundacji Emanio Arcus.

Radio Bezpieczna Podróż jest za to słyszalne w Rzeszowie i Toruniu. W obu miastach operatorem jest spółka PSN Infrastruktura. Radio słychać też dodatkowo w kilku innych miejscowościach, gdzie uruchomiono eksperymentalne multipleksy.

Radio Bezpieczna Podróż utrzymuje się z datków

Rozgłośnia nadaje cyfrowo od 2020 r. Aby móc jej słuchać, należy wpisać nazwę w odbiornikach DAB+, nie trzeba wyszukiwać częstotliwości. Fundacja Emanio Arcus z Legionowa (ma tę samą siedzibę co zamknięte w 2018 r. Radio Hobby) otrzymała w 2019 r. w konkursie organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dla nadawców lokalnych koncesje na nadawanie w technologii cyfrowej w siedmiu miastach.

Prezes radia Tomasz Parol informował nas trzy lata temu, że rozgłośnia ma być utrzymywana z datków firm i osób prywatnych, ale główny nurt pomocy finansowej ma pochodzić od samorządów miejscowości, w których uruchamiane będą lokalne oddziały rozgłośni. Założeniem, które przyświecało twórcom, miało być stworzenie radia, które będzie równocześnie i ogólnopolskie, i lokalne. "Ogólnopolskie, ponieważ problemy osób niepełnosprawnych są wszędzie takie same, a lokalne, by społeczności w konkretnych miejscach Polski mogły się ze sobą integrować, pomagać sobie wzajemnie" - informowała rozgłośnia.

Radio Bezpieczna Podróż informowało, że jest skierowane do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są wykluczeni ze społeczeństwa: niepełnosprawnych, ale także np. tych, którzy wpadli w pętlę zadłużenia, ofiar wypadków drogowych, a nawet dla ludzi z małą siłą przebicia, czy uzależnionych.

Dołącz do dyskusji: Radio Bezpieczna Podróż zniknęło z multipleksów DABCOM

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rumburak
Cóż, gdy nie wiadomo o co chodzi, wiadomo, że chodzi o pieniądze...
odpowiedź
User
Sylwek
Hehehehe Legionowo, ul. Jagiellońska 10 i radio to już kojarzy się jednoznacznie. Nic dobrego z tego być nie mogło. Tylko czekać aż PSN i BCAST zorientują się co jest grane z tymi fakturami...
odpowiedź
User
P. Legionowa
Nie płacili firmie DABCOM, to ich wyłączyli.
Wielu firmą i osobą wiszą kasę.
odpowiedź