SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Bis ujawniło nowe założenia programowe

BIS Polskie Radio w ramach zapowiadanych zmian planuje modyfikację warstwy muzycznej oraz programowej.

Po kilku dniach debaty na temat nowego kształtu BIS Polskiego Radia, kierownictwo stacji ujawniło, co zmieni się w rozgłośni. Największe zmiany czekają redakcję muzyczną. Publicystyczna nie ulegnie zmianie.

- Ciężkie gatunki - wszelkie odmiany muzyki metalowej, hardcore’owej, punkrockowej i industrialnej nie będą pojawiać się na antenie, natomiast nadal będą prezentowane wszystkie pozostałe gatunki muzyczne i zespoły, do tej pory kojarzone z Biską. W bazie nie pojawią się Crazy Frog, Doda i inni plastikowi artyści – zapewnia Piotr Kordaszewski szef muzyczny BIS-ki.

„Zawsze słynęliśmy z grania dobrej polskiej muzyki i to także się nie zmieni. Nie wyobrażam sobie dobrej stacji muzycznej bez piosenek takich wykonawców, jak: Vavamuffin, Indios Bravos, Happysad, Hurt, Kult, O.S.T.R., Fisz, etc. Na pewno nie ograniczymy bazy do 200-300 utworów. Nie pozwolę, żeby nawet najlepsze kapele pojawiały się dziesięć razy dziennie” – dodaje Kordaszewski.

W nowej formule BIS Polskiego Radia nadal będą prezentowane tematy, które zainteresują dotychczasowych słuchaczy.

Zamiast audycji autorskich zostaną wprowadzone kilkugodzinne pasma, każde prowadzone przez parę dziennikarzy. W każdym z nich poruszana będzie różnorodna problematyka, którą wcześniej radio prezentowało w krótszych audycjach autorskich.

„Będziemy nadal poszerzać horyzonty i dyskutować o rozmaitych zagadnieniach interesujących słuchaczy. Jedynym tematem tabu będzie polityka” – mówi Anita Celarska, Specjalista ds. Public Relations PR SA.

Nadal też zostanie zachowany interaktywny charakter stacji.

„Dziennikarze prowadzący pasma będą na żywo kreować audycję i reagować na potrzeby słuchaczy, z którymi – tak jak do tej pory – będziemy zachowywać bliską komunikację dzięki wykorzystaniu wszystkich dostępnych nowoczesnych narzędzi, jak internet czy BISMS-y” - dodaje Anita Celarska.

W tej chwili nad nową koncepcją BIS Polskiego Radia pracują dotychczasowi dziennikarze stacji: Bartek Czarkowski, Agnieszka Sielańczyk, Ula Kaczyńska, Hubert Augustyniak, Jacek Kruczek, Michał Owczarek, Mariusz Filar, Patryk Kuniszewicz, Hania Dołęgowska, Tomek Kosiorek, Bartek Panek, Tomek Michniewicz, Marek Staszyc.

Z radia odeszli Aleksandra Kaczkowska, Kuba Wątły, Grzegorz Połatyński, Tomasz Konca, Maciej Kasprzyk i Katarzyna Nowicka.

Jedyną nową osobą będzie wydawca pasma porannego. Zmiany wprowadzane będą stopniowo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Bis ujawniło nowe założenia programowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl