SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawca Radia Eska2 zarobił więcej pod poprzednim szyldem

Spółka International Communication (Grupa ZPR Media), nadająca Radio Eska2, a do stycznia br. Radio SuperNova, w ub.r. przy wzroście przychodów o 11,8 proc. do 8,26 mln zł zwiększył zysk netto o 400 tys. zł.

W ub.r. 7,28 mln zł wpływów International Communication pochodziło od spółki Time, która jest brokerem reklamowym rozgłośni z Grupy Radiowej Time. Rok wcześniej owe przychody wyniosły 6,97 mln zł.

Nadawane przez firmę Radio SuperNova w czwartym kwartale ub.r. miało 0,9 proc. udziału w rynku słuchalności, tyle samo co rok wcześniej (dane z Radio Track). Rozgłośnia, która w maju 2021 roku zastąpiła Radio Wawa, na początku stycznia br. została przekształcona w Radio Eska2.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak radzi sobie Radio SuperNova?

Wydatki operacyjne International Communication zwiększyły się znacznie słabiej od wpływów - o 8,2 proc. do 6,72 mln zł. To głównie efekt wzrostu kosztów usług obcych z 2,04 do 2,42 mln zł oraz podatków i opłat z 665,3 do 779,2 tys. zł.

Nakłady na wynagrodzenia wzrosły z 2,68 do 2,71 mln zł, a te na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze zmniejszyły się z 513,2 do 500,6 tys. zł. Przeciętnie zatrudnienie w firmie rok do roku zmalało z 31,92 do 29,81 etatów.

Na poziomie operacyjnym zysk poszedł w górę z 1,17 do 1,54 mln zł, a na poziomie netto z 1,06 do 1,46 mln zł. Na koniec ub.r. spółka miała 3,75 mln zł środków pieniężnych i ekwiwalentów, wobec 2,44 mln zł rok wcześniej.

Zeszłoroczny w całości jako dywidenda zostanie wypłacona do końca czerwca spółce Time, jedynemu udziałowcom International Communication.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2023, a poprzedni - 2022

Dołącz do dyskusji: Nadawca Radia Eska2 zarobił więcej pod poprzednim szyldem

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert kocha Natalię Mikołajczyk ❤️
Niech popracują nad muzyką bo brakuje disco polo i energicznych tanecznych hitów typu Kalwi i Remi/guzowianki Skolim Matt palmer eni czy Modelki Włodarski a głównie tam słychać sieczkę typu sanah Oskar cyms Sylwia Grzeszczak Carla fernandes Maryla Rodowicz Arek Kłusowski Zalia
Ja odkąd Eska 2 przestała grać disco polo to się przełączyłem na VOX FM
6 22
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Eska 2 dyskryminuje Polaków. Docierają na szumiącym UKF-ie do 6 – 10 mln. naszego kraju a resztę mają gdzieś. Podzielili Polską na A i B. Resztą słuchaczy nie są zainteresowani. W Poznaniu ich nie odbierzesz, bo po prostu nie chcą tam nadawać. Słucham Radio DISCO w DAB+ i mam Eskę 2 gdzieś. Mieliby już dawno zasięg na cały kraj, gdyby chcieli. Częstotliwości w paśmie VHF III są wolne.
2 13
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Ja odkąd Eska 2 przestała grać disco polo to się przełączyłem na VOX FM

Słuchaj Radio DISCO pl a nie to badziewie na UKF-ie.
4 3
odpowiedź