SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Gdańsk przygotowuje finał pierwszego Forum Morskiego. „Projekt przewidziany na lata”

W czwartek i piątek  (10-11 czerwca) Radio Gdańsk organizuje finał swojego Forum Morskiego. To zamyka cykl audycji, debat i spotkań kongresowych na tematy związane z morzem oraz jego gospodarczym wykorzystaniem. Podczas finału przyznane zostaną również nagrody branżowe. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje premier Mateusz Morawiecki.

Forum Morskie to także kończący się cykl debat, prowadzonych przez dziennikarzy Radia Gdańsk. Na zdjęciu: sekretarz redakcji, Artur Kiełbasiński Fot. Roman Jocher/Radio Gdańsk Article

Forum Morskie organizowane jest w tym roku po raz pierwszy - ale (jak zapewnia redakcja) nie po raz ostatni. Na antenie tematyka morska zagościła już pod koniec kwietnia. Dziennikarze wraz z zaproszonymi gośćmi zajmowali się m.in. morską energetyką wiatrową, funkcjonowaniem portów morskich w pandemii, czy nowoczesnymi technologiami stoczniowymi.

Finał Forum Morskiego odbędzie się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wezmą do tego czasu udział w sześciu debatach w studio Radia Gdańsk. - Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Jak mówi spot Radia Gdańsk, „nosimy morze w naszych sercach”. Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców - mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

Forum Morskie ma być projektem rozwojowym, przewidzianym na wiele lat. - Już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora skupiającego ważne obszary debaty publicznej – dodaje prezes Chmielecki.

Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę „Statek Roku” przyznają redakcje mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora „Żagiel Radia Gdańsk” otrzyma osoba, organizacja lub podmiot związany z gospodarką morską. Nagroda „Statek Roku” przyznawana zostanie wspólnie przez 13 mediów zajmujących się gospodarką morską.

W okresie od października 2020 roku do marca 2021 średni dobowy udział słuchania Radia Gdańsk wyniósł 5,8 proc. (wzrost rok do roku o 0,1 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Gdańsk przygotowuje finał pierwszego Forum Morskiego. „Projekt przewidziany na lata”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kazik nie żywo
radio gdańsk - nie słucham
6 0
odpowiedź
User
fb specjalist
Adam Chmielecki to ten specjalista od facebooka i od lajków? ;) Swoją drogą ma chłop na swoim profilu potężne zasięgi. Dobrze, że mamusia z tatusiem lajkują, jakiś ruch się robi :)
6 0
odpowiedź