SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio GO w Gorzowie Wielkopolskim zmienia nazwę na VOX FM Gorzów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosek Radia GO w Gorzowie Wielkopolskim na zmienię nazwy na VOX FM Gorzów. Organ zdecydował także o przyznaniu koncesji na nadawanie na kolejne 10 lat dla Archidiecezji Częstochowskiej.

Article

KRRiT rozpatrzyła wniosek w sprawie zmiany koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w sposób rozsiewczy naziemny dla spółki Radio GO z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. Zmiana dotyczy nazwy programu na VOX FM Gorzów.

Lokalna rozgłośnia o częstotliwości 101,7 FM istnieje na rynku od 2015 roku. W kwietniu 2017 roku została kupiona przez Grupę Radiową Time (należąca do Grupy ZPR Media) od Andrzeja Adamczyka, prezesa i założyciela stacji, a obecnie szefa muzycznego Radia Plus. Już wtedy nowy właściciel złożył wniosek do KRRiT o zmianę nazwy rozgłośni. Rada odrzuciła go jednak w październiku ubiegłego roku i rozpoczęła wtedy postępowanie w sprawie odebrania stacji koncesji.

Radio swoim zasięgiem obejmuje miasto i gminę Gorzów Wielkopolski oraz takie miejscowości jak Bogdaniec, Deszczno, Kłodawę, Krzeszyce, Lubiszyn, Santok, Skwierzynę, Zwierzyn.

Radio VOX FM od grudnia 2013 roku nadaje w następujących miastach: Białystok (88,6 MHz), Gdańsk (104,4 MHz), Gdynia (105,6 MHz), Katowice (95,5 MHz), Kielce (95,5 MHz), Koszalin (95,4 MHz), Kraków (107,0 MHz), Lublin (106,1 MHz), Łódź (97,9 MHz), Olsztyn (94,7 MHz), Płock (90,4 MHz), Poznań (107,4 MHz), Rzeszów (97,1 MHz), Szczecin (95,7 MHz), Siedlce (91,3 MHz), Warszawa (104,4 MHz), Wrocław (101,5 MHz), Zielona Góra (95,3 MHz).

Udział VOX FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 3,8 proc.

Archidiecezja Częstochowska ze zgodą KRRiT na Katolickie Radio FIAT

 

Na posiedzeniu, które odbyło się we wtorek 5 czerwca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła również decyzję o przyznaniu koncesji na kolejne 10 lat dla Archidiecezji Częstochowskiej (z siedzibą w Częstochowie). Będzie nadawać program radiowy „Katolickie Radio FIAT”, przy czym stacje nadawcze będą znajdować się w Częstochowie.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio GO w Gorzowie Wielkopolskim zmienia nazwę na VOX FM Gorzów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
re:cenzent
Dziennikarz WM nie wykazał się w tym temacie dociekliwością, a szkoda - bo pominął najciekawszy wątek. Mianowicie: KRRiT wszczęła postępowanie w sprawie cofnięcia koncesji nie dlatego, że nie spodobał jej się pomysł zmiany nazwy stacji czy zmiana właścicielska. Jak wynika z uzasadnienia na stronie KRRiT, chodziło o umowę zawartą między Radiem GO a Time w czasie, gdy właścicielem tego pierwszego był jeszcze Adamczyk. Umowę, na podstawie której gorzowska stacja mogła korzystać z formatu VOX FM (tzw. pakiet mszczonowski), a którą Rada uznała za niedozwolone przejęcie kontroli nad nadawcą. Time natychmiast rozwiązał tę umowę (nie była mu dłużej potrzebna, bo kontrolował już spółkę kapitałowo), a Rada za chwilę umorzyła postępowanie. Pytanie tylko, jak ta historia ma się do sytuacji innych nadawców korzystających z pakietu mszczonowskiego (Norda FM, Radio Września). Czy Time podpisał z nimi nowe umowy, sformułowane tak, by nie budziły zastrzeżeń KRRiT? Czy może przeciwnie - również tym stacjom mogłoby grozić cofnięcie koncesji, gdyby Rada zechciała przeanalizować treść umów zawartych z Time?
odpowiedź
User
Pakson
Kolejne radio lokalne zamieniane na puszkę... wstyd że Krrit na takie coś pozwala
odpowiedź
User
TB
Kolejne radio lokalne zamieniane na puszkę... wstyd że Krrit na takie coś pozwala


Wstań od kompa i wyjdź z domu. Na spacer. Spróbuj rozchodzić swój smutek.
odpowiedź